25. jubilejní ročník veletrhu o střechách a úsporách energií s mimořádným zájmem vystavovatelů

20. 11. 2023

Veletrh pro střechy, stavbu a úspory energií, prezentovaný nyní nově s názvem STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO (původně Střechy Praha), proběhne 15.–17. 2. 2024 na výstavišti v Praze-Letňanech a oslaví 25 let své úspěšné existence.

S potěšením můžeme sdělit, že zájem vystavovatelů o účast na nadcházejícím ročníku veletrhu STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO je mimořádný. Představí se zde nejvýznamnější firmy z oboru střech a úspor energií. Jedinečná bude například přehlídka výrobců střešních oken, kterou takto ucelenou jinde neuvidíte. Významně bude zastoupen i obor zelených střech a těšit se můžete na širokou nabídku nářadí, strojů a další techniky pro řemeslníky i i kutily v rámci oblíbeného, již 5. ročníku Festivalu dřeva a nářadí.

Generálním partnerem veletrhu je Tondach ze skupiny Wienerberger.

NOVINKY V OBLASTI PREZENTACE VELETRHU

Veletrh, jako nepostradatelný zdroj informací pro odborníky i širokou veřejnost, každoročně přináší aktuální témata, spolupracuje se špičkovými odborníky a zve významné osobnosti. Cílem organizačního týmu je neustále zdokonalovat veškeré služby, a to jak pro vystavovatele, tak v oblasti komunikace s veřejností. S tímto cílem korespondují i novinky v oblasti prezentace veletrhu, které jsme připravili k jeho významnému jubileu.

ÚPRAVA NÁZVU A NOVÉ LOGO VELETRHU

Dosavadní soubor tří veletrhů Střechy Praha, Solar Praha a Řemeslo Praha je nyní prezentován jako jedna akce s názvem STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO, která zastřešuje všechny původní aktivity, a reprezentuje tak přehledněji vše, o čem veletrh je a bude. S úpravou názvu úzce souvisí i nové logo veletrhu. „Nová identita je pro veletrh významným  krokem vpřed. Čistý a moderní design loga zdůrazňuje naše odhodlání ještě více upevnit pozici veletrhu na trhu, držet krok s nejnovějšími trendy v oboru a být centrální platformou dění okolo střech a úspor energií,“ říká ředitelka veletrhu Jitka Šefránková.

NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY VELETRHU

Kromě úpravy názvu a nového loga se veletrh může pochlubit zcela novými www stránkami, na nichž jsou patrné komplexní modernizace, zjednodušení struktury stránek, a tím snadnější a rychlejší vyhledávání potřebných informací. Novinkou na webu je přehledné megamenu, které je významným pomocníkem při jednotlivých krocích výběru. Cílem  těchto změn je zjednodušení a zpřehlednění komunikace s vystavovateli a návštěvníky, s médii a všemi dalšími partnery a příznivci veletrhu.

HLAVNÍ TÉMA

Veletrh představí komplexní přehlídku nových produktů, materiálů, technologií a služeb z oblasti staveb a renovací střech. Hlavním tématem napříč obory veletrhu zůstávají úspory energií a pojetí střechy jako zdroje energie. Udržitelné stavění a řešení energetické soběstačnosti patří k základním požadavkům dnešní doby. S tím souvisí tlak na efektivní využívání obnovitelných zdrojů energie. Veletrh jako centrální platforma
dění v této problematice přinese nejčerstvější informace z oblastí solárních systémů, soukromé i firemní fotovoltaiky, tepelných čerpadel, akumulace energie nebo elektromobility. Odborníci v poradenských centrech budou připraveni zodpovědět dotazy z oblasti veškeré výstavby a úspor energií, včetně nové legislativy a dotačních programů.

INSPIRATIVNÍ DOPROVODNÝ PROGRAM

Připravujeme rozsáhlý doprovodný program konferencí, seminářů, praktických ukázek a bezplatného poradenství. Součástí programu bude například jubilejní 25. ročník prestižní konference Izolace s podtitulem „Poruchy nejen fotovoltaické aneb co střecha nevydrží“. Tradiční páteční Fórum, které pořádá organizace ČKAIT, se bude zabývat především požární bezpečností a riziky požáru při FTV-instalacích. Česká fotovoltaická asociace zaštítí přednášky na témata certifikace správnosti, kvality a realizace fotovoltaických systémů.

Dalšími tématy přednášek budou obnovitelné zdroje a energetika pro průmysl, služby a zemědělství, dále energetika bytových domů a obcí, a v neposlední řadě energetika rodinného domu. Chybět nebudou ani tradiční střechařská témata o nových trendech ve výstavbách a rekonstrukcích střech, o zkušenostech z realizací zelených střech. V rámci Festivalu dřeva a nářadí budou probíhat setkání s odborníky, testy strojů, nářadí i ukázky specifických střešních technik jak v předváděcí aréně, tak na stáncích vystavovatelů.

Těšíme se na viděnou 15.–17. 2. 2024 na jubilejním 25. ročníku veletrhu!

www.strechy-praha.cz

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email