Ostravská univerzita inovovala střešní sportovní ovál

11. 7. 2025

Od 10. června letošního roku je znovu v provozu unikátní střešní běžecký ovál na budově Pedagogické fakulty Ostravské univerzity (OU) v areálu City Campusu na Černé louce. Nový povrch oválu je při běhu šetrný ke kloubům, odolný vůči počasí a vyžaduje minimální údržbu. Využívat jej mohou nejen zaměstnanci a studenti univerzity, ale i široká veřejnost.

Běžecký ovál na střeše budovy Univerzitního zázemí sportu a behaviorálního zdraví byl uzavřen z důvodu odstraňování závad a poškozením technicky nevyhovující povrchové vrstvy oválu, ke kterým došlo při využívání sportoviště. Úpravy byly provedeny ve spolupráci s Atelierem Simona Group a firmou Imos Brno. Několik let provozu oválu navíc ukázalo potřebu nového, komfortnějšího povrchu, umožňujícího širší využití tohoto venkovního prostoru.

Instalací nového sportovního povrchu reagovala Ostravská univerzita na potřeby studentů, sportovců i veřejnosti, která měla rovněž zájem o využívání ojedinělého sportoviště na provozní střeše s výhledem na centrum města. „Po jednáních se zástupci statutárního města Ostrava, a díky jejich podpoře a pochopení přínosu rozvoje City Campusu OU pro širokou veřejnost, bylo schváleno z rozpočtu města zhotovení nového povrchu střešního sportovního oválu, respektive instalace umělého trávníku,“ uvedl profesor Daniel Jandačka, děkan Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Sportoviště s novým, odolnějším i kvalitnějším povrchem, bude sloužit všem zájemcům pro pravidelný trénink, volnočasové aktivity nebo pořádání komunitních akcí. Komfortnější sportovní ovál podpoří zdravý životní styl a sportovní vyžití – veřejnost tak bude moci trávit volný čas kýženým pohybem v příjemném prostředí. „Ostrava dlouhodobě a systematicky podporuje rozvoj a obnovu sportovní infrastruktury, zkvalitnění tohoto sportoviště jsme podpořili částkou ve výši 1,8 milionů korun. Nové sportoviště tak nabídne svou kapacitu v lokalitě se zvýšeným zájmem o tento druh pohybu,“ doplnila náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Původní povrch oválu bohužel nevyhovoval požadavkům na provoz sportoviště.

Nový povrch střešního oválu splňuje také technické nároky univerzitního prostředí. Konkrétně jde o výrobek české značky JUTAgrass Play Comfort, který je šetrný ke kloubům, protiskluzový, odolný vůči povětrnostním podmínkám a vhodný pro rekreační běh i sportovní výuku. Umělý trávník, který je vyroben z tvarovaného PE monofilního vlákna, je zároveň celoročně využitelný a vyžaduje minimální údržbu. Jde tak o ideální řešení pro tento univerzitní venkovní prostor.

Ostravská univerzita tímto krokem podpořila aktivní životní styl všech, kdo mají zájem o pohyb a zdraví. Mimořádná spolupráce všech zapojených partnerů navíc umožnila finalizaci všech stavebních úprav ještě před konáním Českých akademických her 2025, které Ostrava úspěšně hostila ve dnech 23. až 27. června 2025.

Zdroj: tisková zpráva Ostravské univerzity, foto: Pedagogická fakulta OU, archiv redakce

Titulní foto: Po novém střešním oválu se jako první proběhli zástupci vedení univerzity a města.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email