Comax FALC pro barevnější svět

4. 6. 2018

Velvarská lakovací linka firmy Metal Trade Comax, jediná linka pro technologii Coil coating v České republice, určuje materiálový sortiment krytin, které Střechy Comax dodávají na tuzemský trh.

Pod značkou Comax FALC jde o lakované plechy z pozinkované oceli a hliníku, které jsou, jak jejich název napovídá, primárně určeny pro drážkované střešní krytiny. Kovové jádro je z materiálových slitin, určených přímo pro tváření za studena. Jde o pozinkovanou ocel DX 52D a hliníkovou slitinu EN AW 3005, které jsou v mezích současných technologických možností pro dané užití optimální.

Pod značkou Comax FALC je materiál dodáván ve formě svitků, určených především pro drážkovanou střešní krytinu. Plech určený pro tváření za studena vyhoví i pro hladké zkružování a nejnáročnější klempířské práce, lemování a oplechování na střeše i fasádě budov všech tvarů a architektonických stylů.

Dodávány jsou i profilované šáry Comax FALC 25, které jsou určeny ke strojnímu nebo ručnímu krytí falcovacími kleštěmi do formy dvojité, nebo jednoduché drážky. Podle architektonických požadavků je vhodný i pro lištová, nebo řemeslně zhotovená maloformátová krytí na střechách i fasádách.

Na rozdíl od střešních a fasádních panelů je Comax FALC použitelný na válcové střechy, kopule i organické tvary moderní architektury.

Vlastní lakovací linka umožňuje dodávat materiál Comax FALC v široké paletě barevných i materiálových povrchových úprav. Po stránce estetické je možné na střechách i fasádách kombinovat plochy lesklé s plochami texturními nebo embosovanými pro dosažení moderních estetických efektů. Po stránce technicko-ekonomické je možné přizpůsobit nátěrový systém konkrétním požadavkům stavby. Tvrdý a odolný polyester PES HD nebo polyvinylidenfluorid PVDF, jehož halogenová vazba nejlépe odolává ultrafialovému záření, nebo směsný PUR/PA – polyuretan polyamid se silnou vrstvou a se strukturovaným povrchem, poskytující výbornou ochranu kovovému jádru. Pokud bude tento materiál použit i na rubové straně plechu, poslouží dokonce jako separační vrstva od chemicky nekompatibilního podkladu.

Široká paleta barev je na rozdíl od patinujících materiálů k dispozici ihned po pokládce, není třeba čekat dlouhá léta, kdy je tvoření patiny provázeno skvrnitostí povrchu. Díky vlastní lakovací lince i míchacímu centru jsme schopni dodat Comax FALC i v barvách patinované mědi, zinku či olova,a to nejen pro rekonstrukce střech na historických budovách. Na rozdíl od patinujících materiálů neobsahují výluhy ze střechy Comax FALC žádné škodlivé kovové ionty a nezatěžují proto životní prostředí. Jsou tedy mimořádně vhodné pro sběr dešťové vody.

Ekologické kvality osvědčí hliníkový Comax FALC od Střechy COMAX také při omezení jevu tepelných ostrovů, v sortimentu jsou barvy a povrchové úpravy s vysokou odrazivostí (albedem).

Comax FALC je materiál, který přenáší nejlepší vlastnosti tradičního kovového materiálu do 21. století. S hrdostí citujeme největšího z Čechů – Járu da Cimrmana: BUDOUCNOST PATŘÍ ALUMINIU!

Technické oddělení Vám s radostí pomůže vyřešit problémy Vaší střechy či fasády pomocí lakovaných materiálů Střechy COMAX.

Comax FALC  hliníkový
 Slitina AlMn1Mg0,5 ENAW 3005
Tloušťka 0,7 mm
Šířka pásu 600mm
tepelná roztažnost ve směru válcování 24*10-6K-1
povrch úpravy líce :
PES HD 20-25 µm záruka 50 let
PES HD txt 25-30 µm záruka 50 let
PES VHD txt 30 – 35 µm záruka 55 let
PUR/PA 45-55 µm záruka65 let
PVDF 28-37 µm záruka65 let
Barevný odstín: odvozen od vzorníků RAL s korekcí dle standardů COMAX
povrch úprava rubu :
antikorozní rubový lak 7-10 µ m

Placená reklama

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email