Festival Den architektury láká na bohatý program

23. 8. 2021

Festival Den architektury, který se bude konat od 1. do 7. října 2021, opět láká na bohatý a zdarma přístupný program několika set akcí po celé republice i na Slovensku. Nabídne opět výpravy za architekturou známou i neznámou, pěšky, na kole, vlakem či lodí, a to vždy s odborným výkladem.

Zaměří se jak na architekturu současnou, tak architekturu 20. století, a na některých místech zamíří i hlouběji do historie. Během festivalu se také pod názvem Hurá dovnitř! otevřou veřejnosti i desítky běžně nepřístupných budov.

Festivalový program pravidelně představuje významné osobnosti světa architektury. V říjnu po celé republice připomene například zakladatele moderní architektury u nás – architekta Jana Kotěru, od jehož narození letos uplyne 150 let.

Spolek Kruh, zakladatel festivalu Den architektury, čerpá z dvou desítek let zkušeností v oboru a z dlouhodobé spolupráce s architekty, spolky a institucemi ve všech regionech. Vznikla tak síť, do níž se už zapojilo na 180 měst v České i Slovenské republice. Navzdory pandemii se i v loňském roce uskutečnilo asi 400 akcí, na které zavítalo na 23 tisíc návštěvníků.

Více na www.denarchitektury.cz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email