Hasiči na střechách aneb za požár mohla nedbalost při pokládce lepenky

9. 7. 2019

V praxi bohužel dochází i k případům, kdy podcenění bezpečnosti při práci na střechách končí zásahem hasičů. Právě k požáru střechy nedávno vyjížděli hasiči z HZS Moravskoslezského kraje.

Jak informoval jejich tiskový mluvčí Petr Kůdela, za požár střechy v Dolních Domaslavicích (okres Frýdek-Místek) u nádrže Žermanice mohla v úterý 25. června 2019 nedbalost při pokládce lepenky.

„Pět jednotek hasičů zasahovalo u požáru rekonstruované střechy rodinného domku. Za předběžnou škodu 300 tisíc korun může nedbalost při pokládce nové térové lepenky, zvané ipa. Požár se obešel bez zranění,“ uvedl mluvčí s tím, že hasiči dostali oheň na ploché střeše pod kontrolu za 11 minut.

Dohašování jim poté zabralo víc než hodinu. „Oheň se naštěstí vůbec nerozšířil do bytu pod střechou,“ dodal mluvčí moravskoslezských hasičů.

I tento zdánlivě „všední“ případ ukazuje, že bezpečnosti při práci (nejen) na střechách je třeba věnovat zvýšenou pozornost a že každé sebemenší podcenění může vést k velkým škodám na zdraví i majetku.

Zdroj: tisková zpráva HZS MSK

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email