Společnost IKO-AXTER CZ se stala nově součástí nadnárodního koncernu IKO, který je téměř 70 let průkopníkem a lídrem v celosvětovém průmyslu střešních krytin a souvisejících výrobků pro hydroizolace. IKO-AXTER CZ je jedním z předních dodavatelů vodotěsných bitumenových hydroizolací na českém trhu vyráběných mateřskou francouzskou společností IKO-AXTER, která je nositelem inovací na poli vodotěsných bitumenových izolací. Hydroizolační pásy z její produkce jsou určeny jak na ploché střešní pláště, tak i na spodní a inženýrské stavby.
IKO-AXTER si zakládá na vysoké kvalitě svých výrobků, které vyrábí z kvalitních surovin na základě vlastního čtyřicetiletého intenzivního výzkumu a vývoje. Výsledkem je nabídka asfaltových pásů pro všechny konfigurace plochých střech i pro spodní a inženýrské stavby. Všechny asfaltové pásy používané v hydroizolačních systémech jsou vyráběny v domovské továrně na severu Francie ve městě Courchelettes.
Sortiment asfaltových hydroizolačních pásů je vyráběn na bázi elastomerních modifikací typu SBS či patentově chráněné modifikace ALPA. Navržené hydroizolační systémy v jednovrstvém či dvouvrstvém provedení – bez ohledu na druh nosného podkladu, tepelnou izolaci, přístupnost a povrchové úpravy – nabízejí spolehlivá a efektivní řešení. Asfaltové hydroizolační pásy AXTER jsou uznávané pro svoji odolnost, výjimečnou mechanickou pevnost a všestrannost, a staly se jakýmsi etalonem kvality pro odborníky i samotné izolatéry.
Společnost IKO-AXTER má ve svém základním sortimentu více než 400 druhů výrobků a zásobuje jimi více jak 50 zemí v Evropě, Africe, na Blízkém a Dálném východě, v Severní a Jižní Americe. Do České a Slovenské republiky již dodala téměř 7 milionů metrů čtverečních asfaltových hydroizolačních pásů.
V současnosti IKO-AXTER CZ rozšířila své portfolio nabízených výrobků o kvalitní tepelnou PIR-izolaci IKO-Enertherm. Jádro desek tvoří jemná buněčná struktura z tuhé polyisokyanurátové (PIR) pěny bez obsahu CFC, HCFC a HFC. Desky jsou oboustranně kryty vícevrstvým plynotěsným hliníkovým systémem (až 7 vrstev), který zajišťuje odrazivost a ochranu proti vlhkosti, korozi a mechanickému poškození. Dosažený součinitel tepelné vodivosti λ= 0,022 W/(mK) je jedním z nejlepších mezi deskovými izolacemi. Desky jsou vhodné jak pro ploché a šikmé střechy, tak i do podlah a stěn (nad i pod zemí). Desky vykazují stabilní parametry při dlouhodobém zatížení i vlhkostních výkyvech.
Třetím segmentem výrobků nabízených společností IKO-AXTER CZ jsou stěrkové hydroizolace na bázi PMMA (polymethylmethakrylát) od německého výrobce Triflex GmbH & Co. KG. Tyto hydroizolace realizované na místě jsou vhodné jak pro kompletní střešní pláště, tak především pak na opracování hydroizolačních detailů. V sortimentu také najdeme hydroizolační systémy vhodné pro pochozí balkony či terasy. V neposlední řadě si dokážeme poradit i s pojížděnými hydroizolacemi, jaké jsou například na parkovacích domech.
Naše společnost je spolehlivým partnerem pro návrh, dodávku a zajištění provádění vodotěsných izolací. Soustředíme se na komplexní technickou podporu nejen při projekčním návrhu, ale i při vlastním zpracování produktů. Odběratelům zajišťujeme pravidelná odborná technická a prováděcí školení. Zkušený tým našich odborníků je vždy připraven řešit vaše technické požadavky.
Více informací najdete na webu: www.axter.info.
Advertorial společnosti AXTER CZ, s.r.o.