Lidé mohou vybírat vítěze ceny Památky děkují

16. 7. 2019

Až do pondělí 16. září 2019 mohou lidé hlasovat o vítězi zvláštního ocenění „Památky děkují“, které je součástí každoročního klání o Cenu Národního památkového ústavu (NPÚ) Patrimonium pro futuro.

Zatímco odborná porota vybírá vítěze v jednotlivých kategoriích, kterými jsou obnova památky, restaurování, objev, nález roku, prezentace hodnot a záchrana památky, veřejnost může v internetovém hlasování podpořit některý z návrhů na cenu bez ohledu na soutěžní kategorii.

Hlasování probíhá na webu Národního památkového ústavu, kde jsou k dispozici informace o tom, co se v roce 2018 povedlo objevit, zachránit, obnovit nebo prezentovat a kdo se o to zasloužil.

Vybrat lze pouze jednoho z 24 nominovaných. Vítěz kategorie „Památky děkují“ bude vyhlášen spolu s ostatními výherci na slavnostním předávání cen 2. října 2019 na zámku Lemberk.

Cenu Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe vyhlašuje a uděluje NPÚ od roku 2014 ve snaze zhodnotit a vyzdvihnout, co se v oblasti památkové péče podařilo, a ocenit ty, kteří se o úspěšné dílo přičinili.

Zdroj: tisková zpráva NPÚ, foto: Jeden z nominovaných projektů – fara v Křeči a její půdní prostor po rekonstrukci krovu a opravě komínových těles v roce 2018 (V. Mašát)

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email