Navzdory krizi se musíme rozvíjet

17. 10. 2022

Za rok, který uplynul od našeho předchozího setkání s Ondřejem Hurtou, jednatelem společnosti H&B delta, se mnohé změnilo. Po opadnutí pandemie začala zrychlovat inflace včetně zdražování energií, a do toho navíc na letos jaře přišla válka na Ukrajině. Proto jsme si popovídali také o tom, jak firma zvládá nejistou dobu.

„Stejně jako všichni jsme se těšili, že si trochu mentálně odpočineme, ale zatím je opak pravdou. Situace na trhu je ještě náročnější, ceny nadále rostou a dostupnost některých materiálů se oproti roku 2021 zhoršila. Dodací lhůty jsou dlouhé, takže mnoho projektů se musí plánovat s větším předstihem, což naštěstí investoři začínají respektovat. Doba je nadále nejistá ve všech směrech, obtížně se plánuje a termíny na stavbách jsme nuceni posouvat až v řádu měsíců. Často kvůli zpožděním ze strany ostatních dodavatelů,“ popisuje Ondřej Hurta.

Společně s kolegy ve vedení firmy spoléhá na otevřenou komunikaci se zaměstnanci i zákazníky, před kterými nechce malovat realitu narůžovo. „Nemůžeme slibovat, že všechno bude nebo že můžeme dávat slevy. Navzdory překážkám potřebujeme pořád pracovat s lidmi tak, aby u nás zůstali ti dobří a kvalitní. Stejně tak musíme firmu v rozumné míře rozvíjet a připravovat se na to, že krize jednou skončí a že zase budeme fungovat normálně. Proto jsme již investovali do nových strojů pro divizi fasád, kde chceme rozšířit portfolio výrobků, či do jeřábů, které využijeme ke zvýšení efektivity v divizi střech. Zaměřili jsme se také na IT projekty, jako je elektronická fakturace nebo evidence docházky ve firmě i na stavbách, abychom zrychlili procesy uvnitř firmy. I to je tedy naše odpověď na to, co se teď dá dělat,“ komentuje novinky jednatel firmy, která neváhala ani s finanční a materiální pomocí ukrajinským uprchlíkům.

U příležitosti letošního 30. výročí od založení by se ráda pustila i do dalšího rozšíření výrobních a skladových kapacit. „Je to investice za desítky milionů korun, se kterou zatím vyčkáváme. Během podzimu se rozhodneme, zda ji budeme realizovat,“ dodává Ondřej Hurta…


Celou reportáž, zaměřenou zejména na aktivity firmy v oblasti designových fasád, najdete v říjnovém čísle časopisu Střechy-Fasády-Izolace, které je k objednání formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email