Ocenění Česká kvalita získala opět firma SATJAM

9. 10. 2023

Prestižní nezávislé ocenění stavebních materiálů Česká kvalita – Osvědčeno pro stavbu opět putuje do Ostravy. Český výrobce plechových střešních krytin, společnost SATJAM, rozšiřuje rodinu svých oceněných produktů o střešní krytinu SATJAM Rombo Metalic.

„Pro získání tohoto osvědčení kvality musí výrobek splnit přísná kritéria a projít náročným certifikačním procesem. Posuzuje se jeho vhodnost pro použití ve stavbě podle stavebního zákona a dalších technických předpisů. Kvalita navíc musí být dodržována dlouhodobě. Vyhovět všem požadavkům tedy není lehké. Velmi si proto ceníme, že právě naše krytina tímto sítem prošla,“ uvedl Ing. Petr Tureček, produktový manažer společnosti SATJAM, předního českého výrobce plechových střech.

Společnost SATJAM získala jako první český výrobce střešních krytin toto ocenění již v roce 2012. Plechová střešní krytina SATJAM Rombo Metalic je konstruována jako kusová taška ve tvaru čtverce kladeného na koso. Představuje moderní alternativu k tradičním eternitovým šablonám, díky srovnatelné hmotnosti navíc krytina oproti původní vláknocementové střeše krov nijak nepřitíží. Pro její výrobu se používá žárově zinkovaný ocelový plech nebo plech ze slitiny hliníku. Krytina proto má vyšší pevnost, odolnost proti mechanickému poškození i povětrnostním vlivům a také delší životnost.

(red)

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email