Pod jednou střechou máme tesařský software i profi nářadí

16. 7. 2021

Do širšího povědomí tesařů i ostatních řemeslníků, pracujících se dřevem, se postupně dostává nové testovací a školicí centrum značky Mafell, které bylo otevřeno loni v červnu v Táboře. S nápadem nabídnout k prodeji profesionálních strojů i co nejlepší odborný servis a zázemí přišel Jiří Bartoš, jednatel společnosti SEMACZ, která tak rozšířila svoje portfolio o další aktivitu.

„S kolegy od Mafellu jsme se pravidelně potkávali na různých akcích, a tak jsme zjistili, že máme docela dost společných zákazníků, kteří používají jak náš software, tak i stroje a nářadí Mafell. Náš software je přímo specializován na tesařské konstrukce a dřevostavby, takže jsme obě věci spojili dohromady. Myslím si, že do budoucna je schopnost pracovat s moderním softwarem a zároveň využívat jeho výstupy pro následnou výrobu tesařskými stroji optimální cestou,“ říká na úvod jednatel firmy, která na českém trhu již od roku 2006 zastupuje německý software SEMA, určený pro tesařské konstrukce, dřevostavby, dřevěné schody či klempířské systémy.

Co rozhodlo o tom, že jste si pro testovací centrum vybrali právě značku Mafell?
Rozhodující bylo moje přesvědčení, že Mafell je na trhu to nejlepší, co se týká tesařiny. Je to tradiční značka, která je od svého založení v roce 1899 ve stále stejných rukou. Dodnes si vyrábí až 99 % všech dílů v rámci vlastní produkce, takže německá kvalita je opravdu dodržená. Je to de facto malosériová výroba, čemuž samozřejmě odpovídají finální ceny. Musím říct, že každý stroj má v technických parametrech vždy něco navíc oproti konkurenci. Vedle výkonu je to zejména hmotnost strojů, kterou Mafell dokáže významně snížit díky použití hořčíkových slitin. Určitou roli pak hrály i moje osobní zkušenosti, protože jsem s tímto nářadím taky dříve dělával.

S jakou hlavní myšlenkou jste nové centrum otevírali?
Šli jsme do toho hlavně s cílem umožnit zákazníkům, aby si stroje mohli vyzkoušet. To například přes e-shop nejde, i když si tam můžete koupit cokoli. Pokud ale kupujte třeba pásovou pilu, potřebujete dostat přesnou informaci, jak správně napnout pás a jak stroj nastavit, což vám e-shop nikdy nedá. Jdeme tedy tou cestou, že chceme poskytnout jiný druh servisu. Máme vlastně vzorové centrum s možností předvedení a vyzkoušení strojů i se zázemím pro akce, jako jsou školení nebo prezentace novinek…


Celý rozhovor si můžete přečíst v letním vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace, které je k objednání formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email