Podívejte se, o čem píšeme v říjnovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace!

4. 10. 2019

Právě v těchto dnech se k našim čtenářům dostává nové vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace, ve kterém je opět celá řada článků (nejen) s vysokou odbornou hodnotou, ale i těch, které naše klíčové obory popularizují, ukazují kvalitní práci i zajímavé osobnosti.

Těžko se totiž můžeme spolehnout na to, že to někdo udělá za nás. Ostatně, i o tom je hned úvodní článek nového vydání, jehož autorem je člen naší redakční rady, pan Marek Novotný.

„Zkusme společně podporovat obor izolace, střechy atd., jsou to nezbytné komponenty, které provázejí všechny lidi kolem nás. Zkusme obrátit současné tendence nezodpovědnosti a nekompetence k odpovědnému přístupu k našim činnostem, včetně toho, že se budeme neustále snažit o zvyšování našich kompetencí, a to všemi možnými způsoby,“ píše v textu, který doporučujeme ke čtení všem bez výjimky.

Na dalších stránkách se můžete přesvědčit třeba o tom, že střechařské firmy dovedou skvěle spolupracovat. Příkladem jsou cechovní firmy FAS Maniny a Krolan a jejich společná práce na rekonstrukci střech Národního muzea.

Velkou inspirací jsou i články o unikátních historických krovech v Chebu, o kterých píše stavební historik Michal Panáček. Nejen o profesních záležitostech, ale hlavně o životě a koníčcích je naše rubrika „Žijeme naplno“, ve které tentokrát dostává prostor Roman Grebeníček, majitel firmy Střechy MATT, jehož velkou vášní je focení a cestování.

Vzhledek k tomu, jak rychle již pokročila stavební sezóna, věnujeme prostor i tradičním veletrhům Střechy Praha a Infotherma, které jsou stálicemi v našich kalendářích.

Příjemné čtení všem přeje redakce časopisu Střechy-Fasády-Izolace!

Z obsahu vydání 10/2019:

Ing. Záviš Bozděch, str. 6
Neuvěřitelných 90 let

Národní muzeum – reference jako hrom, str. 10
Spolupráce firem z Cechu KPT ČR

Hrad Helfštýn, str. 16
Nové střechy i lávky pro turisty

Seznamte se: Jaroslav Soukup, str. 18
Rubrika, která otevírá dveře do světa

Jubilejní FOR ARCH, str. 20
Aktuální témata

Dubnická grotta po rekonstrukci, str. 34
Renovace jedinečné architektonické památky

Pravidla při výběru vrchních asfaltových pásů, str. 36
Rubrika Slovo odborníka

Stavební rozvoj Dolních Vítkovic, str. 42
Nová pobočka Národního zemědělského muzea

Žijeme naplno, str. 46
Cestování a focení

Rekonstrukce ostravského Domu umění, str. 52
Začalo to v polovině července…

Chrání větrání správně vaši střechu?, str. 58
Rubrika Slovo odborníka

Témata tradiční i zcela nová, str. 64
Mediální plán časopisu na rok 2020

Aktuální číslo i další vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace si můžete objednat formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email