Podnikatel Ondřej Kobza získal cenu za kulturní projekty včetně oživení střech

9. 3. 2020

Počátkem března byly vyhlášeny výsledky prestižní soutěže EY Podnikatel roku 2019. Počtvrté v historii soutěže byla udělena i Cena České televize – Podnikatelský přínos kultuře a umění, kterou získal Ondřej Kobza ze společnosti Zahrada na střeše.

Ondřej Kobza začal podnikat v kultuře už jako teenager v devadesátých letech. Do širšího povědomí veřejnosti se dostal s projektem Piána na ulici. Nejvýraznějšími počiny z poslední doby jsou prostor pro setkávání Šesťák na dejvickém Vítězném náměstí a Střecha Lucerny, o jejímž využití jsme psali také na stránkách našeho časopisu.

Kobza vdechl střešním terasám ikonického pražského paláce nový život a postupně je začal otevírat návštěvníkům. Dnes se na střeše Lucerny pořádají společenské akce, koncerty, lekce jógy či výstavy. Do budoucna by podnikatel rád revitalizoval a zpřístupnil i další střechy napříč republikou. Jak informujeme v březnovém vydání časopisu, od května má být zpřístupněna například střecha bývalého Domu odborových svazů na pražském Žižkově.

Pojítkem všech projektů Ondřeje Kobzy je kultivace a oživování veřejného prostoru. Svými aktivitami se snaží ukázat, že veřejná místa je možné zvelebit a pozitivně ovlivnit i bez velkých finančních prostředků. Jeho cílem je inspirovat lidi všech věkových kategorií nejen k omu, aby byli vnímavější ke svému okolí, ale také k tomu, aby se pustili do podobných projektů jako on sám a měnili svět kolem sebe k lepšímu.

Více informací o výsledcích soutěže EY Podnikatel roku 2019, v níž se mezi finalisty dostali i dva zástupci stavební branže – Vít Kutnar, majitel stavebnin DEK, a Libor Musil, majitel firmy Liko-S, si můžete přečíst na webu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email