Pozvánka na konferenci: Stavby z přírodních materiálů 2018

6. 2. 2018

Sdružení Baobaby pořádá pro všechny příznivce přírodního stavitelství, ekologických stavebních materiálů a úsporných technologií již 5. ročník konference „Stavby z přírodních materiálů 2018“, která se koná 9.-11. 3. 2018 března v Kulturním Zařízení Domovina v Praze.

Letošní ročník nabízí atraktivní program a setkání s legendou přírodního stavitelství Sun Rayem Kelley (USA), který třídenní konferenci zahájí. Ze zahraničí zavítá také stavitel a učitel Nitzan Iserovitch (Izrael), který tvoří nádherné stavby z hlíny. Na třídenní konferenci vystoupí dále uznávaní čeští a slovenští stavitelé, řemeslníci, umělci, tvůrci, architekti, projektanti a inovátoři.

Bude to víkend plný přednášek, diskuzí, setkání a sdílení s komunitou lidí kolem přírodních staveb. „Zájem o přírodní stavitelství a naši konferenci roste, také proto jsme v minulém roce přemístili konferenci do větších prostor. Konference se zúčastnilo téměř 500 nadšenců především z řad architektů, projektantů, stavebních řemeslníků a budoucích stavebníků. Nový rozměr konference získala nejen díky zahraničním přednášejícím se světovým renomé, ale také díky účasti návštěvníků z celé Evropy,“ sdělil organizátor konference Viktor Karlík z Baobaby z.s.

Kromě tradičních témat, jako je stavění ze slámy, hlíny nebo dřeva a bydlení v souladu s přírodou, se konference věnuje také tématice šetrného hospodaření s vodou, udržitelným technologiím a hospodaření, inovativním projektům, komunitní spolupráci, ekovesnicím a feng shui. Součástí bude také tržiště výrobků a prezentace firem, poradny a workshopy.

Přednáškami, které budou probíhat s tlumočením do češtiny nebo angličtiny, však program konference zdaleka nekončí. Večery patří zábavě, seznamování, sdílení, příběhům, hudbě a tanci. Vystupte ze světa virtuální reality a virtuálních přátelství a přijďte se pobavit do skvělé společnosti. Vstupenky je možné zakoupit na jednotlivé dny nebo na celou konferenci.

Program:

Pátek 9.3. 2018

19:00 Sun Ray Kelley – Zahradníci ráje
21:00 Dan Grmela – Zkušenosti z více než 40ti obydlených slaměných domů v ČR

Sobota 10.3.

9:00 Ondřej Netík – Stavět levněji a blíže k člověku
10:00 Aleš Mádr – Příběh Mádrovic slamáku
11:00 Luba Cvrk – Nosná sláma – praktické zkušenosti
12:00 Marek Vlček – Rekonstrukce s využitím přírodních materiálů
13:00 Oběd
14:30 Nitzan Iserovitch – Hluboko v hlíně
15:30 Prezentace ekologicky šetrných firem
17:00 Marek Rabík – Práca vedomých remeselníkov s úctou k prírode, Strojní omítání
18:00 Panelová diskuze zúčastněných odborníků – Profesionalizace, inovace a konkurenceschopnost přírodního stavitelství.
19:00 Večeře
20:00 Afterparty,Networking,Workshop hliněných omítek s Vlastou Baránkem

Neděle 11.3.

9:00 Honza Křivonožka – Akumulační kamna: Efektivní a zdravé topení. Možnosti kombinací funkcí a tvarů.
10:00 Pavel Podruh – Český ostrovní dům
11:00 Otakar Chochola – Feng shui, Kvalita prostoru v proměnách času
12:00 Michal Kravčík – Obnovme si dážď
13.00 Ukončení konference
13.15 Oběd

Více informací a registrace: http://baobaby.actinidia.sk/index.html

Zdroj: tisková zpráva Baobaby z.s.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email