Nejvýše položené ozdravovny v ČR s novým kabátem

16. 2. 2018

Nedaleko nově postavené sedačkové lanovky Zahrádky v Peci pod Sněžkou, mezi lyžařskými vleky Zahrádky 2 a Klondike, se v nadmořské výšce 1 050 m novotou blýská opláštění dvou zrekonstruovaných staveb Sdružení ozdravoven a léčeben okresu Trutnov – Mělnické boudy a chaty Salomon.

Obě budovy stojí v těsné blízkosti a jsou typickými horskými objekty v samém závěru peckého údolí. Mělnická bouda je pak nejvýše položenou ozdravovnou v ČR.

Původní fasádní opláštění z dřevěných palubek a střešní krytina tvořená bitumenovým šindelem již nevyhovovaly funkčně ani vzhledově. Při výběru nových materiálů byl kladen důraz na estetiku a vhodnost do náročného klimatického prostředí. Upřednostněn měl být systém nevyžadující v budoucnu žádnou pravidelnou údržbu.

Vedení dětských ozdravoven se proto rozhodlo z důvodů dlouhých materiálových záruk a dlouhé životnosti použít k rekonstrukci materiály od firmy Prefa Aluminiumprodukte, a to jak na střešní, tak na fasádní plochy obou objektů.

Více si o realizaci obou projektů můžete přečíst v únorovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace, dostupné je online nebo v tištěném vydání.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email