Špičkové vazače a hřebíkovačky japonské firmy MAX

30. 11. 2022

„Zvyšovat efektivitu práce a snižovat fyzickou zátěž pracovníků na celém světě“, to je vize japonské společnosti MAX, která se zaměřuje na špičkové průmyslové nářadí pro spojování: přibíjení, utahování a vázání. MAX je celosvětovým lídrem na trhu vazaček ocelových výztuží a vysokotlakých kompresorů a hřebíkovaček, které skvěle fungují nejen do dřeva, ale perfektně si poradí také s betonem a ocelí.

Kvalita a technická vyspělost nářadí je výsledkem mnoha let zkušeností a vývoje. V roce 1962 společnost MAX vyvinula první japonskou pneumatickou hřebíkovačku. Od té doby je firma průkopníkem v oboru kompresorů a hřebíkovaček. To vyvrcholilo v roce 1994, kdy firma dodala na trh jako první na světě vysokotlaké (až 34 barů) pneumatické pistole na hřebíky a kompresor řady Powerlite. V roce 2004 začala firma prodávat první japonskou plynovou hřebíkovačku, která je pod označením MAX GS690CH známá i v České a Slovenské republice.

Hřebíkovačky a vysokotlaké kompresory PowerLite AKHL 1260E a AKHL1260EX

Poslední modely vysokotlakých vzduchových kompresorů AKHL1260E a AKHL1260EX jsou extrémně lehké a výkonné.

  • Maximální výkon. Kompresor MAX PowerLite dokáže pomocí 2 válců vytvořit vysoký tlak stlačeného vzduchu až 34 barů. Kompresor váží pouhých 16,2 kg, ale vzduch v nádrži odpovídá 292,4 l vzduchu. Díky své kompaktnosti a nízké váze je možné kompresor vynést i na střechu. Větší model má hmotnost 23,3 kg se 731 l zásobou vzduchu. Oba modely si bez problémů poradí se 130 mm hřebíky do dřeva pomocí hřebíkovače HN130.
  • Provoz v extrémních podmínkách. Technologie pohonu kompresorů stejnosměrným bezkomutátorovým motorem s invertorovým obvodem umožňuje práci při extrémně nízkých teplotách a při nízkém napětí. Případné problémy s kompresorem (vysoká teplota nebo nízké napětí) signalizují LED světelné indikátory. Kompresory PowerLite jsou navíc extrémně tiché, což umožňuje jejich použití v interiéru, aniž by rušily okolí, a disponují i vývodem na klasické nářadí 8 barů.
  • Kompaktní a lehčí tělo. Řada pneumatického nářadí MAX PowerLite je o 30 % lehčí a má o 40 % menší tělo ve srovnání s běžnými hřebíkovačkami, protože vyšší tlak přináší vyšší hnací sílu, která nevyžaduje velké tělo. Hřebíkovačka MAX Powerlite HN90F dokáže zatlouct až 90 mm kroužkové hřebíky a její hmotnost je pouhých 2,6 kg. Štíhlé a kompaktní tělo stroje zajišťuje snadné manévrování při sbíjení rámů, opláštění, palubek, obložení, bednění a laťování. Se speciálním žíhaným hřebíkem nazvaným „FAP“ dokáže proniknout i do ocelového plechu o tloušťce až 3,2 mm.
  • Bez pohonu prachem nebo plynem do oceli a betonu. Nejvýkonnější hřebíkovací pistole MAX Powerlite HN120 má hmotnost jen 3,0 kg a podává výkon až 240 J, je schopna proniknout do oceli až do tloušťky 10,0 mm a betonu až do tvrdosti 60 N. Ale i nejkompaktnější model hřebíkovačky MAX Powerlite HN25C s hmotností pouhých 2,0 kg si poradí s ocelí až 5,0 mm a betonem až do tvrdosti 60.

Více o společnosti MAX najdete na https://www.obchod-deltanaradi.cz/max/


V České republice je dodavatel produktů MAX firma DELTA Nářadí, což je firma s více než 20 letými zkušenostmi a mnoha spokojenými klienty na trhu s prodejem elektronářadí a upevňovací a kotevní techniky v oboru stavebnictví, jako jsou klempíři, pokrývači, tesaři, zámečníci apod. Mimo vysokotlaké nářadí MAX prodává také vazačky armatur od téže firmy.

Komerční sdělení DELTA Nářadí

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email