Stavba roku 2023 bude známá v září

19. 7. 2023

V červnu se uzavřela možnost přihlášení do již 31. ročníku celorepublikové prestižní soutěžní přehlídky Stavba roku 2023. Udělení a představení prestižních titulů Stavba roku je nejvýznamnější událostí ve stavitelství a architektuře v Česku a tradičně ji organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Stavby hodnotí přímo v terénu odborná porota a sbor expertů. Porotci, experti i rada programu se shodují v tom, že právě osobní návštěva a prohlídka všech přihlášených staveb jsou pro práci poroty a expertů klíčové a nenahraditelné. Spolu s porotou všechny stavby objíždí a dokumentuje tradičně také filmový štáb.

Všechny přihlášené stavby jsou poté součástí filmového dokumentu, mapujícího architekturu a stavitelství u nás. Slavnostní nominační večer Stavba roku 2023 se uskuteční v pondělí 4. září v Dopravní hale Národního technického muzea v Praze, galavečer Stavba roku 2023 pak ve středu 25. října v pražské Betlémské kapli.

Držitelé titulů opět získají unikátní symbolické křišťálové ocenění, které má podobu razítka v designu Ronyho Plesla vyrobeného sklárnou Rückl.

(red)

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email