Stavby století: Hlasujte v soutěži k výročí 100 let Československa

9. 6. 2018

(Aktualizováno) Od konce dubna může veřejnost hlasovat v unikátním projektu „České a slovenské stavby století“.

Projekt České a slovenské stavby století si klade za cíl propagaci úspěchů českého a slovenského stavitelství v průběhu uplynulých 100 let. Vhodným způsobem tak doplňuje oslavy vzniku samostatné Československé republiky. Do projektu byla zařazena stavební a architektonická díla s ohledem najejich význam a přínos od roku 1918 do současnosti.

V Československu, poté i v České a Slovenské republice bylo postaveno mnoho významných a pro další vývoj společnosti důležitých staveb, ze kterých bylo odbornou komisí, složenou ze zástupců českých a slovenských asociací a svazů dlouhodobě spjatých s rozvojem stavebnictví, vybráno celkem 100 českých a slovenských staveb. Za českou stranu bylo nominováno 66 staveb, za slovenskou pak 34.

V dubnu 2018 proběhlo vyhlášení ankety pro veřejné hlasování, které probíhá online a které bude ukončeno na podzim roku 2018. Při této příležitosti bude vydána publikace a následně se od září 2018 uskuteční napříč oběma zeměmi putovní výstavy, které představí jednotlivé nominované stavby.

Projekt je zařazen do Evropského roku kulturního dědictví 2018. Vypisovateli jsou Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Český svaz stavebních inženýrů, Slovenská komora stavebných inžinierov, Slovenský zväz stavebných inžinierov a SIA – Rada pro výstavbu ČR.

Zdroj: stavbystoleti.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email