Stavebnictví 4.0, to je hlavní téma Stavebních veletrhů Brno

Od 25. do 28. dubna 2018 se na brněnském výstavišti konají Stavební veletrhy Brno, které jsou místem pro představení nových technologií a technických řešení i pro setkání odborníků ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov.

Souběžně se zde uskuteční veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Na jednom místě tak budou k dispozici novinky a trendy jak pro samotnou stavbu, rekonstrukci, tak i pro výběr kvalitního a zdravotně nezávadného nábytku a vybavení interiéru.

Stavební veletrhy Brno se budou věnovat hned několika tématům, která jsou v současné době aktuální nejenom ve světě stavebnictví. Hlavním tématem, které se bude prolínat jak výstavními expozicemi, tak i doprovodným programem a nezávislým poradenstvím je problematika Stavebnictví 4.0. Stranou pozornosti nezůstane ani cirkuální ekonomika nebo udržitelnost života v krajině a ve městech.

Dalším tématem bude více než aktuální problematika dotačních titulů zaměřených na energeticky úsporné stavění a rekonstrukce. Nebude chybět ani prezentace činnosti cechů a jiných odborných společenstev.

I letos se na Stavebních veletrzích Brno objeví přehlídka zahradní architektury a designu v rámci tradičního projektu Zahradní architektury. Na ploše 1200 m2 budou k vidění ukázky různých typů zahrad, zahradních dekorací nebo řešení cest a zpevněných částí záhrady.

Proč právě Stavebnictví 4.0?

Digitalizace stavebnictví je některými odborníky považována za možnou cestu jeho rozvoje. Proto se i Stavební veletrhy Brno budou Stavebnictví 4.0 věnovat. Tzv. chytrá řešení budou k dispozici na mnoha stáncích, můžeme zmínit také projekt Inteligentní a bezpečné domácnosti v pavilonu F. Nebude chybět ani prezentace dronů, jejichž využití usnadní například inspekci a kontrolu průběhu staveb. Samostatnou kapitolu pak tvoří implementace metodiky a projektování v BIM.

Co ukázal loňský ročník

Stavební veletrhy Brno v roce 2017 potvrdily pozvolně rostoucí trend, a to jak v počtu vystavovatelů, tak i návštěvníků. Také se podařilo zvýšit spokojenost vystavovatelů i návštěvníků s účastí na veletrhu. Na veletrzích se prezentovalo 827 firem z 20 zemí světa na čisté výstavní ploše přes 19 630 metrů čtverečních. Během čtyř dnů konání akce je navštívilo téměř 45 tisíc návštěvníků s konkrétními dotazy zaměřenými na stavbu, rekonstrukci či vybavení interiéru.

Zdroj: bvv.cz