Stavebnictví 4.0, to je hlavní téma Stavebních veletrhů Brno

18. 4. 2018

Od 25. do 28. dubna 2018 se na brněnském výstavišti konají Stavební veletrhy Brno, které jsou místem pro představení nových technologií a technických řešení i pro setkání odborníků ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov.

Souběžně se zde uskuteční veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Na jednom místě tak budou k dispozici novinky a trendy jak pro samotnou stavbu, rekonstrukci, tak i pro výběr kvalitního a zdravotně nezávadného nábytku a vybavení interiéru.

Stavební veletrhy Brno se budou věnovat hned několika tématům, která jsou v současné době aktuální nejenom ve světě stavebnictví. Hlavním tématem, které se bude prolínat jak výstavními expozicemi, tak i doprovodným programem a nezávislým poradenstvím je problematika Stavebnictví 4.0. Stranou pozornosti nezůstane ani cirkuální ekonomika nebo udržitelnost života v krajině a ve městech.

Dalším tématem bude více než aktuální problematika dotačních titulů zaměřených na energeticky úsporné stavění a rekonstrukce. Nebude chybět ani prezentace činnosti cechů a jiných odborných společenstev.

I letos se na Stavebních veletrzích Brno objeví přehlídka zahradní architektury a designu v rámci tradičního projektu Zahradní architektury. Na ploše 1200 m2 budou k vidění ukázky různých typů zahrad, zahradních dekorací nebo řešení cest a zpevněných částí záhrady.

Proč právě Stavebnictví 4.0?

Digitalizace stavebnictví je některými odborníky považována za možnou cestu jeho rozvoje. Proto se i Stavební veletrhy Brno budou Stavebnictví 4.0 věnovat. Tzv. chytrá řešení budou k dispozici na mnoha stáncích, můžeme zmínit také projekt Inteligentní a bezpečné domácnosti v pavilonu F. Nebude chybět ani prezentace dronů, jejichž využití usnadní například inspekci a kontrolu průběhu staveb. Samostatnou kapitolu pak tvoří implementace metodiky a projektování v BIM.

Co ukázal loňský ročník

Stavební veletrhy Brno v roce 2017 potvrdily pozvolně rostoucí trend, a to jak v počtu vystavovatelů, tak i návštěvníků. Také se podařilo zvýšit spokojenost vystavovatelů i návštěvníků s účastí na veletrhu. Na veletrzích se prezentovalo 827 firem z 20 zemí světa na čisté výstavní ploše přes 19 630 metrů čtverečních. Během čtyř dnů konání akce je navštívilo téměř 45 tisíc návštěvníků s konkrétními dotazy zaměřenými na stavbu, rekonstrukci či vybavení interiéru.

Zdroj: bvv.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email