Vědecká rekonstrukce Libušína je hotová. Otevřít se má během července

Národní muzeum v přírodě na svých webových stránkách oznámilo, že po šesti letech končí vědecká rekonstrukce vyhořelé chaty Libušín na Pustevnách. Muzeum, které zároveň provozuje i sousední hotel Maměnka, nyní hledá nájemce obou objektů.

Národní muzeum v přírodě aktuálně vyhlásilo veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na nájem objektů Libušín a Maměnka. „Předmětem výběrového řízení je uzavření smlouvy o nájmu prostor sloužících k podnikání objektu Maměnky a objektu Libušína v katastrálním území Prostřední Bečva a to k provozování hostinské činnosti v případě Jídelny Libušín a ubytovacích služeb u hotelu Maměnka,“ uvedl generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš.

Písemné nabídky mohou zájemci předkládat nejpozději do 20. května s tím, že je možná také prohlídku objektů, a to ve čtvrtek 14. května od 12:00. Veškeré informace k vyhlášené soutěži jsou k dispozici na webu Národního muzea v přírodě.

Podle aktuálních předpokladů by se Libušín měl pro veřejnost otevřít ve druhé polovině července. V současné době řemeslníci ještě dokončují vybavení interiérů a také instalaci gastro zařízení.

Více si o unikátní vědecké rekonstrukci můžete přečíst také na našem webu, kde jsme v minulosti, stejně jako v tištěném časopise, publikovali několik článků. Spolupracovali jsme přitom zejména s restaurátorem Luďkem Dvořákem:

Libušín se vrátí do původní krásy i díky olejovým barvám

Snažíme se být vzorem pro ostatní, říkají správci Libušína