TONDACH přichází s novou taškou pro rok 2019

11. 1. 2019

Na trhu je mnoho typů, tvarů či barevných provedení pálených střešních tašek, ale stále náročnější zákazníci si rádi vybírají z novinek. Z tohoto důvodu se rozhodla i společnost TONDACH začít vyrábět nový typ pálené střešní tašky. Trendem současné doby jsou nízké sklony střech a zároveň  designově jednoduchý tvar krytiny.

Na základě těchto trendů byl vyvinut nový výrobek s názvem Salsa 13, posuvná taška s bezpečných sklonem 22° (dle Pravidel pro navrhování a provádění střech vydaných Cechem klempířů, pokrývačů a tesařů ČR v roce 2014). Podle tohoto členění se jedná o tašku drážkovou s boční drážkou odvodněnou na plochu téže tašky a s hlavovou drážkou s přímou naválkou. Použití je možné s doplňkovou hydroizolační vrstvou již do 12 stupňů sklonu střechy.

Formát tašky byl zvolen jako ideální i pro menší plochy střech, které opět v poslední době dominují. Zjednodušeně řečeno, jde o tašku menšího formátu (asi 13 ks/m2) s nízkou vlnou.

Mezi přednosti patří možnost posunutí v krycí délce – laťování až 35 mm, což je ideální vlastnost pro rekonstrukce střech a členitější nové střechy. Její rozptyl v laťování bude v rozmezí, které navazuje i na starší typy tašek jako například Holland, Jirčanka 13 a při jejich prosté výměně nebude tedy nutné přelaťovat celou střechu.

Nesporným kladem této tašky je i konstrukce hlavové drážky, kde se nezapomnělo ani na předznačený otvor na přivrutování tašek, který je navíc upraven i na nejmodernější metodu přichytávání tašek tzv. STURM FIX. I boční vodní drážky doznaly oproti jiným typům změn, a to opět pro zdokonalení a zlepšení funkčnosti bočních příchytek.

Salsa 13 posuvná taška se vyrábí v závodě Tondach ve Stodu, včetně  širokého systému keramických doplňků pro řešení celokeramického hřebene  a liniového větrání střechy.

Od roku 2019 se tedy budete moci setkávat s novou taškou od TONDACHu s názvem SALSA 13, kterou výrobce představí již na výstavě Střechy Praha 2019.

www.Tondach.cz

Komerční sdělení

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email