TP26 Express: Dostupná krytina v minimalistickém provedení

Atraktivní vzhled a zároveň příznivé pořizovací náklady. To jsou poznávací znamení nové střešní krytiny SATJAM TP26 Express, která svým vzhledem připomíná oblíbené krytiny typu „KLIK“, jakou je i aktuálně nejprodávanější SATJAM Rapid DeLuxe. Obě se shodují svým čistým designem, evokujícím minimalistický falcovaný plech, odlišují se ovšem svým technologickým zpracováním i způsobem instalace.

Jednotlivé pásy krytiny SATJAM TP26 Express jsou v ploše opatřeny nízkými žebry, imitujícími stojatou drážku krytiny Rapid DeLuxe nebo krytin typu „KLIK“. Vytvářejí tak efekt falcovaného plechu, nejsou ale určeny k naklapávání navazujících panelů, a proto je i jejich instalace jednodušší. „I přes moderní a architektonicky atraktivní vzhled se ovšem jedná o ekonomicky výhodné řešení, které je ideální pro zastřešení doplňkových staveb. Garáž, stodola či hospodářské stavení tak bude svým designem odpovídat rodinnému domu s krytinou SATJAM Rapid DeLuxe, ovšem zastřešení lze realizovat rychleji a za příznivějších cenových podmínek,“ vysvětluje Ing. Petr Tureček, produktový manažer společnosti SATJAM, předního českého výrobce plechových střech.

Pro výrobu krytiny TP26 Express se používá žárově zinkovaný ocelový plech o síle 0,5 mm, který disponuje vysokou pevností a odolností vůči mechanickému namáhání. Jednotlivé panely jsou k dispozici o stavební šířce 1 090 mm a délce od 1 000 mm do 4 000 mm. Jejich použití je možné na střechách se sklonem od 30°. „Krytina je také opatřena mikroprofilací, která jí dodává nevšední vzhled a zlepšuje i její mechanické parametry. Profilovaný povrch pomáhá eliminovat důsledky přirozené dilatace materiálu a opticky skrýt případné drobné nerovnosti podkladu,“ uvádí Ing. Petr Tureček ze SATJAMu.

Instalaci lze provádět na laťování i na bednění. Krytina se kotví v místě, kde panel pevně přiléhá k podkladu, pomocí samovrtných šroubů s těsněním. Je ovšem třeba dodržet správný utahovací moment. Tím se zajistí patřičné utěsnění otvoru po šroubu, bez nutnosti dalšího dotahování. Napojování jednotlivých panelů mezi sebou se provádí přeložením krajního žebra, kde se panely sešroubují sešívacími šrouby, nebo snýtují k sobě.

Více na www.satjam.cz.

Komerční sdělení společnosti SATJAM