Vědecká rekonstrukce Libušína je hotová. Otevřít se má během července

12. 5. 2020

Národní muzeum v přírodě na svých webových stránkách oznámilo, že po šesti letech končí vědecká rekonstrukce vyhořelé chaty Libušín na Pustevnách. Muzeum, které zároveň provozuje i sousední hotel Maměnka, nyní hledá nájemce obou objektů.

Národní muzeum v přírodě aktuálně vyhlásilo veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na nájem objektů Libušín a Maměnka. „Předmětem výběrového řízení je uzavření smlouvy o nájmu prostor sloužících k podnikání objektu Maměnky a objektu Libušína v katastrálním území Prostřední Bečva a to k provozování hostinské činnosti v případě Jídelny Libušín a ubytovacích služeb u hotelu Maměnka,“ uvedl generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš.

Písemné nabídky mohou zájemci předkládat nejpozději do 20. května s tím, že je možná také prohlídku objektů, a to ve čtvrtek 14. května od 12:00. Veškeré informace k vyhlášené soutěži jsou k dispozici na webu Národního muzea v přírodě.

Podle aktuálních předpokladů by se Libušín měl pro veřejnost otevřít ve druhé polovině července. V současné době řemeslníci ještě dokončují vybavení interiérů a také instalaci gastro zařízení.

Více si o unikátní vědecké rekonstrukci můžete přečíst také na našem webu, kde jsme v minulosti, stejně jako v tištěném časopise, publikovali několik článků. Spolupracovali jsme přitom zejména s restaurátorem Luďkem Dvořákem:

https://www.strechy-fasady-izolace.cz/2019/04/10/libusin-se-vrati-do-puvodni-krasy-i-diky-olejovym-barvam/

https://www.strechy-fasady-izolace.cz/2018/08/22/snazime-se-byt-vzorem-pro-ostatni-rikaji-spravci-libusina/

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email