Veletrh Památky – Muzea – Řemesla sází na spojení s cestovním ruchem

21. 2. 2019

Ve dnech 21.–24. února se na výstavišti v pražských Holešovicích koná další ročník veletrhu PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA. Tentokrát se uskuteční společně s největší akcí v oboru cestovního ruchu u nás HOLIDAY WORLD.

Tradiční motto veletrhu „Dejme minulosti budoucnost“ se od letošního roku dostává do nových širších souvislostí.

„Je logické, že památky jsou de facto nejvýznamnějším atributem cestovního ruchu. A právě toto spojení jsme se rozhodli akcentovat a dát veletrhu potřebný impuls,“ uvedla ředitelka veletrhu Vanda Petrov. Akce se kromě 46 zemí, cestovních kanceláří a regionů z různých zemí Evropy zúčastňují i všechny kraje ČR. Pro odbornou veřejnost je veletrh otevřen 21. a 22. února, pro širokou veřejnost pak 22. února od 14.00 hod až do 24. února.

Prezentovat se budou zástupci Asociace majitelů hradů a zámků, Cechu parketářů České republiky s ukázkami historických podlah, Federace židovských obcí a dalšími účastníky. Chybět nebude ani Městská knihovna v Praze s výstavou historických knih z vlastního fondu, Ministerstvo kultury se všemi svými organizacemi, Mistrovská škola řemesel a umění, vitrážista Petr Švamberg nebo Centrum pro přenos poznatků a technologií a Katolická teologická fakulta z Univerzity Karlovy.

Veletrh zaměřený na památky a jejich obnovu pořádala od roku 2012 společnost INCHEBA EXPO PRAHA. Na holešovickém výstavišti se jich v její režii uskutečnilo celkem šest. Od počátku byla akce koncipována jako setkání odborníků z oblasti památkové péče, ale také řemeslníků, pracovníků muzeí a galerií či zástupců z restaurátorských škol. Nechyběly ani účastníci z jednotlivých krajů, kteří prezentovali nemovité kulturní bohatství svých regionů.

V letošním roce akci poprvé organizuje společnost ABF.

Zdroj: ABF a portál PROPAMÁTKY

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email