Wienerberger daroval 30 stromů městu Kostelci nad Orlicí

5. 11. 2021

Společnost Wienerberger, výrobce cihel Poro­therm a pálené střešní krytiny Tondach, slaví v letošním roce jubileum. Dne 22. října tomu bylo právě 30 let, kdy společnost vstoupila na český trh. U této příležitosti Wienerberger daroval 30 stromů městu Kostelci nad Orlicí. Stromy ve čtvrtek 21. října zasadili zaměstnanci společnosti, a vytvořili tak zcela nový cenný krajinný prvek v katastru města.

„Velmi mě těší, že se vedení společnosti Wienerberger rozhodlo vysázet alej třiceti stromů právě v Kostelci nad Orlicí. Nové stromořadí oživí městskou část, které se říká Grunda,“ řekl František Kinský, starosta města Kostelce nad Orlicí.

Výsadby nového stromořadí, které je tvořeno druhem jeřáb břek, se ujali zaměstnanci společnosti a její management společně se sdružením Sázíme stromy, které výsadbu zajišťovalo po odborné stránce. Tuto akci podpořila také firma Bobcat, která pomohla zejména se zemními pracemi a přípravou terénu pro výsadbu.

„Chtěli jsme u příležitosti výročí 30 let působení Wienerbergeru na českém trhu dát najevo, že nám není lhostejný vztah k životnímu prostředí. Dlouhodobě realizujeme celou řadu aktivit v oblasti podpory životního prostředí, snižování emisí i cirkulární ekonomiky. Realizujeme také program Zdravý domov. Zároveň se hrdě hlásíme k tradici českých cihlářů. Chceme aktivně ovlivňovat budoucnost a život následujících generací. Přiložit ruku k dílu a osadit nové stromořadí pro občany lokality, kde aktivně působíme, je nápad, který tyto naše přístupy spojuje,“ vysvětlil Kamil Jeřábek, generální ředitel.

Wienerberger s.r.o.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email