Zelená střecha Světa techniky naplnila vize (nejen) architektů

9. 7. 2019

Jako mediální partner odborné konference Zelené střechy, která se konala 20. června v areálu ostravských Dolních Vítkovic, jsme si mohli zblízka prohlédnout unikátní zelenou střechu tamního Světa techniky. Provedl nás po ní pan Rostislav Ivánek z firmy Ivánek – Zeman, která střešní zahradu v letech 2012 až 2014 realizovala a od té doby se o ni stará.

„Myslím si, že se stále jedná o mimořádný počin v rámci zelených střech nejen v republice, ale i ve střední Evropě. Střešní zahrada za těch sedm let dospěla, vypadá o dost jinak než v prvních letech a věřím, že naplnila všechny vize, ať už pana architekta Pleskota či nás zahradníků, kteří jsme ji realizovali,“ uvedl jeden z hostů konference, kterou v Ostravě pravidelně pořádá Odborná sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně.

Více si o tématu zelených střech můžete přečíst v letním vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace, ve kterém jsou mimo jiné zveřejněny vítězné projekty ze soutěže Zelená střecha roku 2019.

Aktuální číslo i další vydání časopisu si můžete objednat formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email