Byznys: Společnosti VELUX loni vzrostl obrat na 690 milionů

10. 7. 2019

Výrobce a prodejce střešních oken, společnost VELUX Česká republika, ohlásila za rok 2018 obrat ve výši 690,2 milionu korun, což je víc než 4% nárůst oproti roku 2017. Zisk po zdanění přitom firma na základě výroční zprávy, kterou vydala koncem června, vyčíslila na 14,3 milionu korun.

Naprostá většina tržeb společnosti pochází z prodeje střešních oken a doplňků. „Díky inovacím se nám v roce 2018 podařilo uvést na trh nový produkt VELUX ACTIVE. Jedná se o chytrý systém, který dokáže ovládat střešní okna s elektrickým nebo solárním pohonem na základně údajů o počasí nebo kvalitě vzduchu v místnosti,“ uvedl finanční manažer společnosti Martin Motyčka.

Firmě VELUX se podle něj daří i díky dobrému stavu české ekonomiky a pokračujícímu růstu HDP. „Počet stavebních povolení u bytových staveb sice meziročně poklesl o 4 procenta, přesto v segmentu střešních oken registrujeme stabilní poptávku po našich výrobcích,“ informoval Martin Motyčka s tím, že dlouhodobý nárůst tržeb umožňuje společnosti také vytvářet nová pracovní místa. Oproti roku 2017 došlo k navýšení počtu zaměstnanců z 60 na 62 pracovníků.

Vedení společnosti předpokládá, že firma bude v roce 2019 pokračovat ve své dosavadní činnosti a nedojde k výraznějším změnám v jejím fungování.

Zdroj: tisková zpráva společnosti VELUX, archiweb.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email