Nová válcovna společnosti Fatra by měla být v provozu ještě letos

11. 6. 2019

Výstavba nové válcovny, do které společnost Fatra v Napajedlích investovala 1,4 miliardy korun, se postupně blíží do finále.

V provozu by nová válcovna měla být ke konci roku 2019. Projekt zahrnuje výrobní a skladové haly o celkové výměře zhruba 4 500 m2, venkovní plochy o rozloze 5 500 m2 a vybudování vnitřní betonové komunikace v areálu včetně výstavby nové vrátnice.

Spuštěním nové válcovny do provozu dojde nejen ke zvýšení celkové výrobní kapacity podlahových krytin a hydroizolačních fólií, ale i k rozšíření nabídky podlahovin v roli o šíři 2 metrů, které budou uvedeny na trh v průběhu roku 2020.

V případě nové válcovací linky je přidružena i recyklační linka, která bude průběžně zpracovávat technologicky vratný materiál, který by byl za jiných podmínek považován za odpad. Firma se tak snaží nejen co nejefektivněji vyrábět dané produkty, ale také snižovat zátěž životního prostředí a redukovat uhlíkovou stopu vlastní výroby.

Navíc nová recyklační linka je technologicky vyspělejší než dvě stávající. Přidanou hodnotou tohoto řešení bude souběžné zpracovávání odpadu přímo ve výrobní hale.

Fatra tak postupně naplňuje strategickou vizi stát se moderní automatizovanou firmou fungující na principech průmyslu 4.0, a zároveň být významným výrobcem podlahových krytin a hydroizolačních fólií na mezinárodním poli.

Investice do nové válcovny znamená pro stávající i desítky potenciálních zaměstnanců příslib moderního, technologicky vyspělého pracoviště. Zejména se to týká technických a dělnických profesí.

Historie společnosti Fatra sahá do roku 1935. V současnosti je členem koncernu Agrofert. Společnost provozuje moderní technologie na zpracování plastů ve výrobních závodech v Napajedlích a Chropyni. Dlouhodobě patří mezi významné evropské zpracovatele plastů. Celkem zaměstnává 1 300 zaměstnanců.

Fatra vyrábí PVC podlahové krytiny, hydroizolační fólie, produkty z technických fólií, plastové profily, BOPET fólie pro potravinářské účely, paropropustné fólie pro hygienické potřeby, vstřikované výrobky a PVC granulát.

V roce 2018 dosáhly tržby společnosti za výrobky a služby výše 3,99 miliardy korun a více než dvě třetiny produkce směřovaly na zahraniční trhy.

Zdroj: fatra.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email