Cechovní Mistrovské zkoušky izolatérů úspěšně už potřetí

12. 5. 2023

Před rokem se jako úplná novinka ve stavebnictví objevily Cechovní mistrovské zkoušky izolatérů a investoři díky tomu získali nástroj, jak si spolehlivě vybrat realizační firmu pro provádění povlakových krytin. Prověrka je o to důležitější, že v minulém roce nastal boom fotovoltaických instalací, které se bez pečlivého opracování hydroizolací na střeše neobejdou.

Loni proběhly Cechovní mistrovské zkoušky izolatérů dvakrát, ale zájem trhu a realizačních firem neuspokojily. Proto se 23. března letošního roku izolatéři opět sešli na Mlýně Davídkov, aby zde další pracovníci složili Cechovní mistrovské zkoušky izolatérů.

U zkoušky nechyběli ani zástupci realizačních firem

Pro třináct účastníků z deseti firem bylo na Mlýně Davídkov připraveno příjemné zázemí s tradičními modely a vším potřebným. Kromě prověřovaných izolatérů byli pozváni i hosté z řad odborníků, aby se osobně přesvědčili o úrovni a nestrannosti skládaných zkoušek. Pro mnohé zástupce realizačních firem byla návštěva impulzem k úvahám o složení zkoušek vlastními zaměstnanci v některém z dalších běhů.

Potvrzují to slova Ing. Petra Hovorky, majitele firmy PRAIZ – stavební izolace, spol. s r.o.: „Dnes jsem tady viděl firmy, které izolace umějí. Bohužel na stavbách se leckdy setkávám s takovými excesy, že jejich autorem snad nemůže být ani zedník, natož izolatér. Proto jsem za tuto akci rád, a když budeme hledat izolatéra, tak se určitě budeme po mistrovském průkazu ptát. Abychom měli garanci. Sami si do budoucna taky zkoušky uděláme. Na střechách je dnes množství fotovoltaiky, kvůli které se zde objevuje mnohem víc detailů a opracování prostupů. Při nich je opravdu zapotřebí zručnost a umění si poradit. Střecha totiž musí být funkční nejen v hydroizolační, ale také v parotěsné vrstvě. Na to se dost často zapomíná, takže ve střechách řešíme kondenzaci častěji než zatékání…“


Celý článek Ing. Aleny Georgiadisové si můžete přečíst v květnovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace, který lze objednat formou předplatného, případně v online verzi na Digiport.cz nebo Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email