Dosavadní vývoj stavební sezóny je potěšitelný

17. 6. 2019

Pokračující příznivé předpoklady pro úspěšný růst stavební produkce se opět odrazily v dobrých výsledcích měsíce dubna. Více než devítiprocentní meziroční nárůst je téměř dvojnásobkem loňského dubnového vzrůstu.

Sdělil veřejnosti ve svém pravidelném komentáři Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS ČR). Co ještě je typické pro aktuální vývoj na stavebním trhu?

„Uvážíme-li, že rok 2018 byl nejúspěšnější za posledních 5 let, musíme konstatovat, že letošní vývoj, navzdory lednovému propadu, je potěšitelný. I v dubnu rostlo pozemní stavitelství a dvojnásobně rychleji inženýrské stavitelství, především zásluhou pokračujícího trendu v oblasti dopravní infrastruktury,“ uvedl Nouza.

Jak dále upřesnil, zvýšil se počet zahajovaných i dokončovaných bytů, i když ani toto zvýšené tempo, ani jejich regionální rozložení není zdaleka uspokojivé a zaostává za poptávkou.

„Novým fenoménem v bytové výstavbě je přetrvávající mimořádně zvyšující se podíl výstavby bytových domů,“ doplnil prezident SPS.

Na závěr svého komentáře pak dodal, že informace o vzrůstu hodnoty zadaných i vypsaných veřejných zakázek je spolu s velkou zásobou rozdělaných staveb dobrým signálem pro vývoj stavební výroby v období vstupu do hlavní stavební sezóny.

Zdroj: sps.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email