Soutěž: Hlasujte pro zelenou střechu, která získá Cenu veřejnosti

5. 6. 2019

Do letošního 6. ročníku soutěže Zelená střecha roku, kterou vyhlásil Svaz zakládání a údržby zeleně, se přihlásilo dvanáct objektů se zelenými střechami. Soutěžní díla je možné si prohlédnout na webové stránce www.zelenastrecharoku.cz, kde také do 15. června probíhá hlasování veřejnosti.

Kromě fotografií tam mohou zájemci získat informace o tvůrcích zelených střech a použitých technologiích a také přidělit své hlasy jedné či několika zeleným střechám a ovlivnit tak, které dílo v letošním roce získá historicky první Cenu veřejnosti v soutěži Zelená střecha roku.

Přihlášené zelené střechy již hodnotila šestičlenná odborná porota, která navštívila šest veřejných objektů a šest soukromých zelených střech. V kategorii veřejná zelená střecha byly přihlášeny administrativní budovy v Praze a Brně, nemocniční pavilon a parkoviště v Plzni i vstupní objekt a pavilon olomoucké zoologické zahrady.

V kategorii soukromá zelená střecha porota hodnotila kromě klasických střech i dvě obytné terasy. Hodnotící kritéria byla: koncepce řešení včetně architektonické kvality, kvalita technického řešení střechy, vhodnost použitého sortimentu rostlin, udržitelnost projektu, aktuální stav střechy a inovativnost řešení.

Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny 20. června 2019 v Ostravě (Svět techniky, Dolní oblast Vítkovice) u příležitosti konference Zelené střechy jako součást sídelní zeleně.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email