glasstec 2018: „Svět skla“ oslaví v Düsseldorfu svoje 25. výročí

30. 7. 2018

Od 23. do 26. října 2018 se v Düsseldorfu potká celý sklářský svět na nejdůležitější akci tohoto oboru. Veletrh glasstec 2018 oslaví v tomto roce 25. výročí a předvede opět v obsáhlé šíři veškeré novinky, trendy a řešení, v kombinaci s odborně fundovaným doprovodným programem z vědy a praxe.

„I 25. ročník veletrhu glasstec bude udávat směr budoucnosti sklářského oboru. Vystavovatelé z celého světa představí odborným návštěvníkům svoje novinky a široce zaměřený doprovodný program nabídne exkluzivní pohled do všech oblastí. To umožní účastníkům glasstecu být rozhodující krok napřed. Proto je a zůstane tento veletrh nejdůležitějším veletrhem ve své branži na světě,“ říká Joachim Schäfer, obchodní náměstek pořadatelské veletržní správy Messe Düsseldorf.

V roce 2016 byl veletrh glasstec s více jak 1 230 vystavovateli z 50 zemí největší a nejvýznamnější odbornou přehlídkou sklářského oboru. Přes 40 100 návštěvníků (z 121 zemí) využilo nabídky z oblasti výroby skla, zpracování a zušlechťování skla, řemeslné výroby, architektury, staveb, oken a fasád, jakož i široké nabídky pořádaných konferencí. Vysoká mezinárodní účast odborníků se stala se 77 % ve sklářském oboru celosvětově zatím nepřekonanou metou.

Zvláštní přehlídka

Hlavním bodem doprovodného programu bude v hale 11 zvláštní přehlídka „glass technology live“. Nově ji bude v roce 2018 organizovat sdružení vysokých škol. Technické univerzity z Darmstadtu, Delftu, Drážďan a Dortmundu budou prezentovat „the hub@glasstec“. Tematické spektrum zasáhne do různých odvětví a ukáže perspektivy v oblastech technologie, výroby a použití skla. Představena budou řešení z oblastí:

– interaktivní fasády a display glass

– energie a výkonnost

– konstruktivní sklo: masivní sklo a tenké sklo

– nové technologie

Všechny konference pod jednou střechou

Projekt „glasstec conference“ v hale 10 spojuje přednášky, prohlubuje vědomosti o exponátech přehlídky „glass technology live“ a snaží se ještě více sblížit teorii s praxí. Technologická konference „function meets glass“ se uskuteční již v pondělí před zahájením samotného veletrhu. Témata výroby skla odprezentují v úterý Hutně-technické sdružení německého sklářského průmyslu, Německá sklo-technická společnost a Spolkový svaz sklářského průmyslu. Nové a budoucí technologie zpracování tvoří těžiště středečního programu. Poprvé se ve středu uskuteční nová akce „Daylight by EuroWindoor“. Bude jednat o novinkách ve využívání denního světla v budovách. V rámci mezinárodního kongresu architektů budou ve čtvrtek prezentovány projekty a realizace spojené se sklem. Zahraniční vědečtí pracovníci budou diskutovat ve čtvrtek a pátek o vývoji a trendech v oblasti konstruktivních staveb s použitím skla.

Start-up zóna a podpora začínajícím firmám

Mladé, mezinárodní firmy mají v hale 10 možnost prezentovat své nápady odbornému publiku, mohou navazovat kontakty, budovat propojení na další firmy a setkat se s mnoha důležitými osobami. Jedním z výrazných znaků veletrhu glasstec je vysoká míra připravenosti účastníků investovat.

Šanci se na veletrhu glasstec 2018 prezentovat německému i mezinárodnímu publiku bude umožněna také mladým německým firmám, a to díky účasti na společné expozici BMWi (Ministerstvo energetiky a hospodářství).

Řemeslo: zúčastnit se a objevit něco nového

Centrum řemesla „Zentrum Handwerk“ zve návštěvníky k tomu, aby se sami zapojili do procesu zpracování skla a něco si vyzkoušeli. Expozice Spolkového cechovního svazu sklářské řemeslné výroby v hale 9 je v tomto případě tím správným místem. Stejně tak bude v této hale prezentována zvláštní přehlídka Řemeslo LIVE téma: „Zpracování skla: ze skladu až po finální produkt“. Na různě prakticky zaměřených stanovištích, která budou znázorňovat celý procesní řetězec, se návštěvníci z oboru zpracování skla dozví, jaké předpoklady, postupy a produkty usnadní zpracování a transport skla. Centrum řemesla završuje výstava „glass art“, která představí umělecké předměty ze skla.

Jednoduchá předveletržní příprava

K nabídkám servisu pro vystavovatele a návštěvníky patří například informace o ubytování a příjezdu na veletrh, připravené konkrétní plánky výstavních hal nebo také tipy na návštěvy města Düsseldorf. Mimo to je možné získat na adrese www.glasstec.de vstupenky v předprodeji za zvýhodněné ceny: eTicket od 38 € (celodenní na místě 53 €), dvoudenní za 58 € (dvoudenní na místě 76 €) a vstupenku na celou dobu konání za 90 € (na místě 110 €), která současně platí i jako jízdenka MHD. Pro možnost mobilního přístupu jsou k dispozici stránky veletrhu glasstec v responzivním designu, jakož i aplikace pro iOS a Android.

www.glasstec.de

Komerční sdělení

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email