Inovativní Austrotherm Atikový prvek

26. 1. 2024

Praktické řešení vše v jednom pro rychlou výstavbu atiky plochých střech bez tepelných mostů. 

Atika je významný architektonický prvek, který má klíčovou roli v moderním designu budov s konstrukcí ploché střechy. Atika může být variabilní s různými výškovými stupni, lze ji instalovat po celém obvodu střechy, případně pouze po části například v kombinaci s okapovými žlaby. Atika ovšem neplní pouze roli estetickou, ale předně tu funkční, kdy zabraňuje stékání srážkové vody na fasádu objektu.

Na výstavbu atiky jsou kladeny vysoké nároky zejména s ohledem na stabilitu, funkčnost, trvanlivost, bezpečnost či požární odolnost. Samotná atiková konstrukce může být zhotovena z různých materiálů – zděná, betonová, ocelová anebo lze využít alternativu od společnosti Austrotherm pro kompletní řešení atiky bez tepelných mostů.

Austrotherm Atikový prvek 

Atikový prvek od společnosti Austrotherm je unikátní tím, že je vyroben z materiálu EPS (expandovaný polystyren) a může tak nabídnout vynikající tepelněizolační vlastnosti. Velkou výhodou v porovnání se standardní vyzdívanou atikou je přímá eliminace tepelných mostů, neboť průběh teploty je kontinuální přes celý zateplený vnější plášť objektu. Tam, kde bylo dříve nutné nákladné vyzdívání s dodatečnou izolací, lze nyní použít hotové prefabrikované dílce a ušetřit tak materiál i čas.

Standardně je Atikový prvek společnosti Austrotherm vyráběn v šířce 30, 40 a 50 cm, výšce 40, 50, 60 a 70 cm a jednotné délce 200 cm. Již v rámci výroby je Atikový prvek z části opatřen povrchovou úpravou z křemičitého písku, která je rezistentní vůči povětrnostním vlivům, dále pak PVC úhelníkem, který umožnuje ukotvení atiky do podkladu, spádem horní hrany a dvěma integrovanými kotvícími pásy z PVC na uchycení oplechování.

Proč preferovat atikový prvek od společnosti Austrotherm? 

Aplikace hotových dílů Austrotherm Atikového prvku ušetří řadu stavebních kroků. Výhodou je snadná manipulace jak na stavbě, kdy není třeba žádná manipulační technika, tak i při samotné montáži, která je jednoduchá, rychlá a vyžaduje pouze běžné ruční nářadí. Atikový prvek z EPS je vhodný pro všechny běžné skladby plochých střech a je vhodný také pro pasivní domy.

Společnost Austrotherm neposkytuje pouze materiál, ale i bezplatné odborné poradenství, které celý proces ulehčí. Náš technický tým vám poradí s výběrem vhodného produktu i se samotnou montáží. Součástí každé dodávky je i expertně vypracovaný přehledný kladečský plán a podrobný návod k instalaci. Atiku tak můžete mít hotovou už i za jeden den.

Více informací a kontakty najdete na www.austrotherm.cz.

Komerční sdělení Austrotherm CZ, s.r.o.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email