Inovované fólie Tondach zvyšují ochranu střech

13. 11. 2023

Také při výběru difuzní fólie, která ve střeše slouží (nejen) k zajištění těsnosti proti větrem hnanému sněhu, prachu a dešti, se vyplatí důkladně prozkoumat trh a zaměřit se na určení třídy těsnosti doplňkové hydroizolační vrstvy (DHV).

„Při výběru materiálů pro DHV se vyplatí investovat do kvality. Vyměnit ji totiž lze jedině tak, že se demontuje celá střecha. Cena opravy se tak může vyšplhat na stovky tisíc,“ upozornil Rudolf Prus, technický poradce značky Tondach, která má v nabídce řešení pro všech šest tříd těsnosti. Ty se určují na základě sklonu, konstrukční náročnosti střechy, využití podkroví, délky krokví či klimatických podmínek. Vzít v potaz se musejí i tzv. zvýšené požadavky.

Jejím produktovým tipem jsou inovované neporézní fólie FOL Mono DT se dvěma aktivními membránami pro bezpečnou ochranu střech. Vykazují vysokou propustnost vodních par, vodotěsnost a tepelnou stabilitu od -40 °C do 100 °C. Fólie jsou široké 1,5 m, vyznačují se velkou pružností a po stranách mají integrované lepicí pásky. Hodí se především na dvouplášťové bedněné šikmé střechy.

(red)

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email