Jak střechaři z Moravy budují pražské střechy

31. 5. 2018

Ve 13. ročníku soutěže Tondach Pálená střecha 2017 zvítězila v kategorii Veřejné stavby firma Gretes, s. r. o. Její realizace půdní nástavby bytového domu v historickém centru hlavního města (Praha 2 – Nové Město, ulice Na Zderaze) zaujala porotu nejen kvalitní pokládkou bobrovky, ale zejména precizním provedením napojení v místě přechodu na plochou střechu s fóliovou krytinou.

Půdní nástavbu tvoří dvě patra nových, převážně ,,luxusních“ podkrovních bytů o výměře větší než 100 m2. Firma Gretes zde prováděla kompletní konstrukci nového krovu, klempířské a pokrývačské práce. Byli také dodavateli střešních oken a světlovodů od firmy Velux.

Více nám už řekl vedoucí stavební výroby Jan Grebeníček mladší: „S realizací jsme začali v dubnu 2017 a poslední klempířské práce byly dokončeny v říjnu 2017. Hlavní práce z toho trvaly asi tři měsíce a provádělo je 6 až 8 řemeslníků.“

Celý rozhovor o zkušenost řemeslníků z firmy Gretes si můžete přečíst v květnovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace. Dostupné je online nebo v tištěné podobě formou předplatného.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email