Jedna značka. Nekonečné možnosti

4. 1. 2018

Pálené tašky značky Creaton a vláknocementová krytina Eternit patří ke stálicím na evropském trhu. Od roku 2017 se nabízí celý výrobní sortiment již pod jednou značkou Creaton (pálené tašky, betonové tašky, vláknocementové šablony Dacora a vlnité desky Baltic). Výhradní zastoupení v České republice zajišťuje společnost Creaton South-East Europe.

Německá kvalita již 130 let!

Historie výroby pálených střešních tašek Creaton sahá až do roku 1884. Kvalitou svých výrobků si brzy vydobyla pevné místo na domácím i zahraničním trhu. Díky použitým kvalitním surovinám a moderní výrobní technologii se tašky vyznačují vysokou trvanlivostí a odolností vůči povětrnostním vlivům. Na funkční vlastnosti pálené krytiny poskytuje výrobce záruku 50 let.

Klasické i moderní

Creaton umožňuje kreativní řešení různých typů střech. Dovoluje to rozmanitost modelů a jejich barevných provedení, u pálených tašek v povrchových úpravách engoba Nuance či glazura Finesse a Noblesse. V nabídce jsou tašky několika typů a formátů. Mezi oblíbené modely patří například velkoformátová taška s vlnou Magnum, tradiční dvojitě falcovaná taška Rapido či Ratio nebo moderní plochá taška Domino.

Své uplatnění u moderních novostaveb stále více získává i taška Futura, která je díky propracovanému systému bočních a hlavových drážek vhodná pro nízké sklony střech od 10° (s příslušnou doplňkovou hydroizolační vrstvou).

Bobrovky Creaton – střešní krytina pro památkové objekty

Ve svém portfoliu má společnost Creaton i tvarově a barevně bohatý sortiment bobrovek, které jsou vhodné pro historické objekty. Vybírat lze z mnoha variant. Tvar klasické bobrovky nabízí model Klassik. Další modely nabízejí například speciální jednoduchý tvar řezu (model Ambiente) či povrch upravený drážkováním (model Profil).

Milovníci historie si přijdou na své především díky modelu Antik, který imituje historický vzhled ručně vyráběných tašek. Speciálně pro střechy kostelů je určen model s názvem Sakral, který dodá sakrálním budovám požadovaný historický vzhled a zároveň zajistí zvýšenou odolnost vůči větru a delší životnost. Všechny bobrovky Creaton splňují moderní požadavky na kvalitu a odolnost vůči povětrnostním vlivům a zároveň umožňují u památkových objektů snadno zachovat požadovaný historický styl.

Zaostřeno na pokrývače

Výrobce tašek Creaton myslí i na řemeslníky, kteří s jeho výrobky pracují. Proto klade velký důraz na rozměrovou přesnost a variabilitu svých výrobků. Například model Optima umožňuje posun v hlavových drážkách až 51 mm, což výrazně usnadňuje pokládku. Oblíbené jsou rovněž velkoformátové modely, jež snižují náklady na materiál i čas potřebný k realizaci, což bývá při volbě krytiny často jedním z rozhodujících faktorů.

Věčná střecha na dosah

Dokonalá střecha by měla vydržet věčně. A právě od slova věčná, latinsky „eterna“, byl odvozen název střešní krytiny Eternit. Jen málokterý stavební materiál se může pochlubit tak dlouhou a prověřenou životností a nadčasovým vzhledem. Díky své vysoké estetické a funkční hodnotě je vláknocementová krytina nyní pod označením Creaton Dacora oblíbená nejen při rekonstrukcích památkových objektů, ale také při realizacích moderních novostaveb. Výhodou je především její nízká hmotnost, snadná zpracovatelnost, bezúdržbovost, stálobarevnost a v neposlední řadě také poměr cena/kvalita. Výroba se provádí již výlučně bezazbestovou technologií, při které se používají suroviny neutrální vůči životnímu prostředí. Vláknocementové šablony tak lze bez obav používat nejen pro zastřešení budov, ale i jako originální fasádní obklady. Na krytinu je v současné době při dodržení záručních podmínek poskytována 30-ti letá záruka. Pro zastřešení zemědělských či průmyslových objektů jsou v nabídce také velkoformátové vlnité desky Baltic.

Betonové tašky

Betonová taška je synonymem odolnosti a dlouhé životnosti střešní krytiny. Creaton nabízí čtyři modely tašek ve dvou povrchových úpravách. Tradiční je polomatný povrch pod označením Planar, nejen do náročných klimatických podmínek je vhodná povrchová úprava Duratop Pro, která se vyznačuje hladším povrchem a vysokou odolností vůči UV záření. Střecha si tak zachovává intenzivní a zářivé barvy po dlouhou dobu.

Nadkrokevní izolace Creatherm

Při stavbě či rekonstrukci je vedle vzhledu střechy důležitá i kvalita skrytých částí, mezi které patří i tepelná izolace. Pro tyto případy nabízí výrobce střešní krytiny CREATON ke svým produktům široký sortiment tepelně izolačních materiálů řady CREATHERM k provedení tepelné izolace nad krokvemi. Tvrzená polyuretanová pěna (PIR), ze které jsou tepelně-izolační desky CREATHERM vyrobeny, vyniká mezi dostupnými izolačními materiály výbornými vlastnostmi. Je tvarově stálá a dlouhodobě odolná vůči klimatickým vlivům. Z hlediska fyziky budov je nadkrokevní tepelná izolace nejlepším způsobem izolace, neboť vytváří kompaktní kryt po celé ploše střechy. Homogenitu této izolační vrstvy dále zvyšuje systém drážkování, který umožňuje rychlé spojení desek na pero a drážku, eliminuje štěrbiny a šetří pracovní sílu. Výhodou této izolace je odstranění tepelných mostů na dřevěných prvcích střechy. Dřevo má desetkrát nižší tepelně-izolační vlastnosti než desky CREATHERM. Tepelná ztráta střechy zateplené tradičním způsobem mezi krokvemi může zvýšit celkové ztráty objektu až o 40 – 50 %.

www.creaton.cz

Komerční sdělení

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email