Sema Verze 18-1: Nejvyšší efektivita v celkovém procesu projektování a nový formát SMX pro export na klempířské CNC stroje

17. 1. 2018

Nová prosincová verze SEMA s označením V 18-1 přinesla opět řadu značných vylepšení programu. Cílem je umožnit zákazníkům získat co možná nejvyšší efektivitu a produktivitu pomocí nejnovějších technologií, a tím zlepšit jejich konkurenceschopnost.

V softwaru SEMA je plně integrováno vše od prvního návrhu, přes přípravu výroby, až po výstupy na CNC centra, a to jak v oboru tesařských konstrukcí a dřevostaveb, tak i v oblasti schodů nebo klempířských systémů a ocelových obkladů fasád. BIM-koncept je tak v praxi dokonale naplněn.

Myšlenku „uzavřeného BIM“ výrazně podporuje i Designér oken a dveří umožňující detailně s projektantem naplánovat budoucí vzhled oken a dveří a individuálně a sofistikovaně je tak uzpůsobit přání investora a následně i vizualizovat.

V rámci rozšíření SEMA výkonu je nyní realizována nová funkcionalita v oblasti zobrazení – podpora Ultra HD 4K Monitorů. Ta zajišťuje perfektní optiku ve všech částech SEMA Softwaru. Tato inovace uživateli přináší obzvláště při projektování a přípravě práce zvýšenou ergonomii na pracovišti. Obraz na monitoru Ultra HD 4K je 4x detailnější a 4x ostřejší než na dnes nejvíce rozšířených monitorech Full HD. U rozsáhlých projektů má tato výhoda okamžitý efekt, jelikož mnoho vedle sebe ležících linií nevede k optickému dojmu „rozostření“ obrazu. Díky technologii Ultra HD 4K je nyní vše přesně rozlišené a ostré. V tomto směru bylo přepracováno i prostředí programu – všechny ikonky byly nahrazeny novou „vektorovou“ formou ikon a díky tomu lze nyní uživatelsky v programu nastavit libovolnou velikost ikon bez ztráty jejich ostrosti a uzpůsobit si tak individuálně pracovní prostor.

Od verze 18-1 je k dispozici nové rozhraní SMX (Sheet Metal Exchange). Standardizované výrobní rozhraní pro zpracování plechů bylo vyvinuto firmou SEMA ve spolupráci s různými výrobci strojů na zpracování plechů. V tuto chvíli lze pomocí tohoto rozhraní ovládat stroje od firem Jorns, Thalmann, Schröder a Trumpf. Detailní rozkreslení plechových dílů do nejmenších podrobností včetně všech potřebných falců, ohybů, rozvinutých tvarů apod. je tedy nyní rozšířeno vedle ruční výroby dále i pro zpracování na CNC ohýbačkách nebo profilovacích strojích. Za tímto účelem byl tedy doplněn příkaz „Export na klempířská CNC“, který tak rozšířil již stávající možnosti exportu na „Schechtl S-Touch“. BIM systém je tak díky integrovaného procesu od plánování až po výrobu i v tomto odvětví na 100 % naplněn.

Mezi další důležité novinky lze bezpochyby zařadit i novou funkci „Vyhledat a označit“. Díky ní lze jednoduše vyhledat a označit v projektu libovolné prvky dle potřebných kritérií. Například všechny prvky, které překračují určitou zadanou délku nebo průřez. Zadat lze pro jeden výběr až 8 požadovaných kritérií, a tím systém vyhledávání značně usnadnit a zrychlit. Šest naposledy použitých vyhledávání zůstává uloženo, uživatelsky lze ty nejčastěji používané výběry uložit i mezi „favority“ a jim pak vytvořit například samostatnou ikonu, kde následný výběr a označení i v jiných projektech je pak otázkou opravdu jediného kliknutí. Po specifikaci kritérií se pak vybrané prvky v projektu automaticky označí a je možné je tak dále upravovat nebo samostatně zobrazit.

Pro případné zájemce je možné „na živo“ shlédnout nejenom tyto novinky, ale i ostatní možnosti softwaru na nejbližších veletrzích, kterých se SEMA jako vystavovatel účastní – v únoru to jsou veletrh Dřevostavby Praha a následně pak i veletrh Střechy Praha.

www.sema.cz

Komerční sdělení

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email