Z byznysu: Výrobce titanzinku plánuje v Evropě stamilionové investice

7. 2. 2018

Nadnárodní výrobní společnosti ElvalHalcor a Koramic spojily síly a v průběhu loňského roku vstoupily do nizozemské společnosti NedZink, která se zabývá výrobou titanzinkových materiálů pro střechy a fasády.

Původní vlastník Koramic podepsal s novým podílníkem, kterým je ElvalHalcor, smlouvu o společném podniku, na jejímž základě nový partner získal 50% podíl ve společnosti NedZink B.V. Před vstupem nového investora byla značka NedZink 100% dceřinou společností belgické skupiny Koramic.

Jednou z aktuálních priorit společného podniku je investiční program v rozsahu zhruba 20 miliónů euro, který má za cíl přeměnit výrobní závod ve městě Budel-Dorplein do moderní, energeticky efektivní a udržitelné podoby. Počítá se s instalací nových strojů i s úpravami infrastruktury a budov.

„Jsem velmi rád, že jsme ještě před mým odchodem do důchodu dosáhli dohody, která se stala jedním z největších úspěchů pro rozvoj společnosti. NedZink bude realizací ambiciózního investičního plánu dále posilovat pozici předního výrobce titanzinku. Kromě podpory ze strany nového akcionáře může dál těžit z odborných znalostí silného mezinárodního výrobce,“ uvedl výkonný ředitel společnosti NedZink B.V. Huib van Dooren, který vedení předal novému generálnímu řediteli Egbertu Boerrigterovi.

Nový spoluvlastník, společnost ElvalHalcor, očekává plnohodnotný návrat do výroby titanzinku poté, co nedávno ukončil činnost v bulharském výrobním závodě SofiaMed. Investice do nového společného podniku budou zahájeny v prvním čtvrtletí letošního roku. Dokončeny mají být do konce roku 2019 s tím, že realizace investičního plánu nebude mít žádný vliv na současný výrobní proces.

Zdroj: nedzink.com

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email