Již podesáté se letos v říjnu uskuteční Den otevřených dřevostaveb

19. 6. 2023

Každý, kdo se v oboru dřevostaveb pohybuje, ví, že druhá říjnová sobota je v posledních letech vyhrazena všem příznivcům a zájemcům o dřevostavby. Letos datum konání Dne otevřených dřevostaveb připadlo na sobotu 7. října 2023, proto si tento termín už dnes uložte do kalendáře!

Jak ukazuje první videopozvánka ADMD, tradiční a letos jubilejní 10. ročník Dne otevřených dřevostaveb opět nabídne kompletní přehled o kvalitním, energeticky úsporném, udržitelném a současně v krátkém čase realizovatelném bydlení. Podobně jako v předcházejících letech jej pořádá Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD).

Kromě exteriérů a interiérů hotových či rozestavěných rodinných domů nebo možnosti návštěv výrobních závodů členských firem asociace budou mít dveře otevřeny i nové zajímavé stavby z oblasti občanské vybavenosti. Základní a mateřské školy, objekty pro seniory nebo administrativní a obchodní prostory na bázi dřevostaveb každý rok přibývají a je dobré vidět, co naši výrobci s konstrukcemi na bázi dřeva dnes umí navrhnout a postavit.

Několik desítek otevřených dřevostaveb

První seznamy se objeví na webu ADMD už v létě, jejich kompletní seznam pak bude zveřejněn v průběhu září 2023. Kromě termínu je věrný tradici i obsah akce. Napříč republikou budou mít bezplatně „dveře otevřené“ desítky domů na bázi dřeva a návštěvníci je budou moci navštívit od 10:00 do 17:00 hodin. Na straně hostitelů budou odborníci z realizačních firem, kteří poskytnou veškeré informace související s projekty dřevostaveb.

Vlastnické bydlení v rodinném domě zůstává bez ohledu na ekonomické cykly prioritou mladých rodin. Naši výrobci růst cen energií, komodit a všeobecnou inflací díky své invenci, novým technologiím a investicím do projekce a výroby zvládají. Dřevostavby jsou tak pořád, i přes mírný cenový růst, optimální cestou k rychlému, dostupnému a současně velmi kvalitnímu a komfortnímu bydlení. Jsem přesvědčena, že to názorně ukáže i letošní jubilejní 10. ročník Dne otevřených dřevostaveb,“ říká Lenka Trandová, ředitelka ADMD.

Atraktivitu potvrzují i čísla z loňského ročníku

Loňské zkušenosti zástupců členských firem ADMD, kteří byli v jednotlivých domech osobně přítomni potvrzují, že povědomí o dřevostavbách a jejich přednostech v naší veřejnosti rok od roku roste. „Loňský ročník navštívila více jak tisícovka návštěvníků, na které čekalo po celé České republice přes 50 certifikovaných dřevostaveb. Vzhledem k tomu, že zájem o členství v naší asociaci se ani loni a letos nezastavil, věřím, že podobnými čísly se budeme moci pochlubit i na 10. ročníku Dne otevřených dřevostaveb,“ dodává ředitelka ADMD.

Také letos bude možné přihlásit se k návštěvě každé dřevostavby přes online formulář, který veřejnost najde na webu www.DenDrevostaveb.cz. Tady budou postupně k dispozici i další potřebné informace a novinky letošního ročníku, kterému udělil záštitu ministr průmyslu a obchodu Ing. Jozef Síkela.

Navštivte také událost na Facebooku a LinkedInu s nejaktuálnějšími informacemi a představením všech staveb, které budou v sobotu 7. října 2023 otevřeny.

Zdroj: tisková zpráva Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email