Karvinou zdobí další zajímavý mural

7. 4. 2023

Další streetartová malba zdobí nově v Karviné boční stěnu bytového domu v ulici Borovského. Nový mural namaloval polský streetartový umělec Kamil Kuzko během pěti dnů.

„Autor muralu je zároveň profesor na Akademii umění v Krakově a na graffiti a street art scéně působí od poloviny devadesátých let minulého století,“ řekl produkční Nikola Vavrous. Na stěně domu jsou vyobrazeni dva mladí lidé, kteří se z oken dívají každý na něco jiného. Mural na stěně bytového domu je v pořadí druhý, který zdobí dominantní objekty ve městě. První velkoplošná malba vznikla loni na podzim na házenkářské hale a je na něm vyobrazena legenda karvinské házené František Brůna.

Oba muraly se realizovaly v rámci česko-polského projektu. Podle náměstka primátora Karviné Lukáše Raszyka inspirací pro město byly Španělsko a Portugalsko, kde jsou podobné malby velmi časté. V rámci projektu se připravuje fotosoutěž spojená s muraly a také dva poznávací výlety za muraly v Karviné a městě Jastrzębie-Zdrój. Obojí by mělo proběhnout od poloviny tohoto roku.

(red)

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email