KH OBLOUKY: Dřevěné konstrukce vysoké kvality a exkluzivního vzhledu

22. 2. 2023

Zakázkové výrobky, které vznikají díky unikátní technologii pro zpracování obloukových konstrukcí z lepeného lamelového dřeva, jsou hlavní specializací společnosti KH OBLOUKY. Firma, která navazuje na více než třicetiletou tradici původní značky Oblouky Kostrhoun, dodává svým zákazníkům například luxusní garážová stání, pergoly, přístřešky či repliky historických konstrukcí.

Výroba originálních dřevěných obloukových segmentů je spojena s činností truhlářské dílny, kterou v Opavě založil již v roce 1989 pan Antonín Kostrhoun. Postupně se začal stále více zabývat vývojem vlastní technologie zaměřené na lepené lamelové obloukové vazníky v nejvyšší kvalitě a s vysokou přesností pro variabilní využití v nejrůznějších stavebních i architektonických projektech. V roce 2008 získal od Technického a zkušebního ústavu stavebního v Praze certifikaci, která ověřila jak vlastnosti jeho výrobků, tak i kvalitu samotné výrobní technologie.

Na počátku roku 2021 došlo k předání kompletní výrobní technologie a know-how na společnost KH OBLOUKY, která úspěšně pokračuje v tradici výroby špičkových obloukových lepených vazníků. „Během roku 2021 jsme výrobní technologii přestěhovali a nainstalovali do naší dílny v Háji ve Slezsku, kde tak navazujeme na předchozí činnost pana Kostrhouna. Jako jedni z mála v Česku nabízíme zákazníkům technologii obloukových i rovných vazníků z lepeného lamelového dřeva s certifikací, která podléhá každoročnímu ověřování a kontrole kvality výroby,“ říká jeden z jednatelů Jiří Kocur.

Společnost KH OBLOUKY se specializuje na zakázkovou produkci různých obloukových segmentů a prvků, které dokáže sama navrhnout, vyrobit a v případě potřeby také montážně realizovat. „Se zákazníky pracujeme vždy individuálně a hledáme společně s nimi to nejvhodnější technické i estetické řešení pro jejich projekt. Zakázky, ať už menšího nebo většího rozsahu, zpracováváme na základě dodaných návrhů nebo požadavků zákazníka, podle kterých následně zpracujeme naši výrobní dokumentaci, kde zohledňujeme případná individuální specifika daných konstrukcí,“ vysvětluje jednatel s tím, že dle požadavků zákazníků jsou obloukové konstrukce buďto ve stavební, nebo pohledové kvalitě.

Originální obloukové segmenty se uplatňují při realizacích dřevostaveb, krovů, přístřešků, pergol, garážových stání, zahradních můstků nebo nejrůznějších designových doplňků. Dlouhodobě se setkávají se zájmem ze strany koncových spotřebitelů, ale i architektů, projektantů, stavebních firem, tesařů a truhlářů či investorů z veřejného sektoru. „Naší výhodou je, že díky certifikaci mohou být naše obloukové prvky použity bez problémů také například při veřejných zakázkách včetně rekonstrukcí památkových objektů,“ sděluje Jiří Kocur, podle kterého jsou oblouky vyráběny převážně z výběrového smrkového řeziva.

Přestože je společnost KH OBLOUKY tradiční regionální firmou, její působnost je prakticky po celé republice. Kvalitní obloukové konstrukce si totiž objednávají zákazníci od Opavy až po Karlovy Vary. „Věřím, že se nám bude nadále dařit rozvíjet spolupráci se stávajícími i zcela novými zákazníky. Jsme připraveni jim dodávat vzhledově originální a technicky spolehlivé výrobky, založené na technologii, která je v tuzemsku, dá se říct, výjimečná,“ dodává jednatel.

KH OBLOUKY, s.r.o., www.oblouky.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email