Schiedel slaví 30 let na českém trhu

5. 6. 2023

Společnost Schiedel, přední výrobce vytápěcí a větrací techniky, slaví v letošním roce na našem trhu významné jubileum. Na české půdě začala působit přesně před 30 lety, kde se stala velmi rychle synonymem kvalitního a spolehlivého dodavatele, který zbídačený stavební sektor, potřeboval doslova jako sůl.

Schiedel nepřišel na český trh jako nováček. Naopak měl za sebou již téměř 50 let zkušeností ze západního trhu. Historie společnosti se začala psát v roce 1946 ve válce zničeném Německu. Tehdy 33letý inženýr Friedrich Schiedel založil na svém pozemku, jak sám říkával „s jedním vypůjčeným kolečkem a dvěma lopatami“ malou betonárnu. O rok později se již věnoval výhradně výrobě komínů. Svůj úspěch založil na geniální myšlence výroby komínových průduchů z lehkých betonových tvárnic. Jeho nápad bezpochyby svým dílem přispěl k rychlejší obnově poválečného Německa. Inovativní produkty prvotřídní kvality přispěly o téměř 50 let později zásadní měrou k modernizaci staveb v České republice.

„Naše firma doprovází celou generaci českých stavebníků. Je nutné říci, že za tu dobu jsme se posunuli nejen my, ale i naši zákazníci. Více se dbá na kvalitu a profesionalitu zpracování, již méně se velebí pověstná česká improvizace, se kterou jsme zvláště v začátcích museli značně bojovat,“ říká s nadsázkou marketingový a obchodní ředitel společnosti Jan Housa. „Nedostatek kvalitního stavebního materiálu vycvičil většinu tehdejší společnosti. Stavělo se z čehokoliv, co člověk sehnal. Tento přístup definoval i začátky naší práce, která spočívala zejména v osvětě a přesvědčování zákazníků o důležitosti použití kvalitních materiálů a možnostech klientského servisu. Dnes je tento přístup brán jako samozřejmost,“ dodává Housa.

Za stabilitou a úspěchem společnosti Schiedel stojí především sehraný lokální tým a silné mezinárodní zázemí. Každoročně uváděné novinky jsou pravidelně oceňované odborníky i koncovými zákazníky a jsou vždy o krok napřed před konkurencí. Důležitým aspektem je zdokonalování technologií a výrobních procesů v souladu s udržitelným rozvojem, který je brán jako jediné východisko rozvinuté industriální společnosti. Současné ekologické nároky nejsou překážkou, ale výzvou. Ekologické vytápění, zdravý, řádně větraný interiér a komíny, z nichž stoupá minimum škodlivých emisí, tak vypadá budoucnost podle Schiedlu.

Od roku 2018 je společnost Schiedel jako samostatná jednotka součástí globálního stavebního hráče Standard Industries. S téměř 1400 zaměstnanci a tržbám dosahujícím 200 milionů EUR ročně se Schiedel posunul z leadra v oblasti komínové techniky na předního poskytovatele komplexních řešení v oblasti vytápění a větrání.

Zdroj: tisková zpráva společnosti Schiedel

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email