Na střechách můžete vidět leccos, třeba výstavu o genetických zdrojích

17. 9. 2019

Na střeše pražského Národního zemědělského muzea (NZM) je k vidění výstava, která pojednává o rostlinách, zvířatech, mikroorganismech a vlastnostech čekajících na svou příležitost.

Výstavu Genetické zdroje: Klíč k zemědělské rozmanitosti můžete zhlédnout až do 31. října 2019. Jedná se o další z výstav, které muzeum pořádá na své střešní terase ve spolupráci s resortními organizacemi. Tentokrát je věnována problematice uchovávání genetických zdrojů v zemědělství.

S intenzifikací zemědělství mizí z polí a sadů krajové či místní odrůdy a upřednostňují se plodiny geneticky jednotné a výnosnější. Všestranná hospodářská plemena zvířat ustupují těm šlechtěným na výkon, tedy na více mléka, masa či vajec.

Co lze dělat, abychom tyto cenné zdroje vlastností neztráceli, přiblíží 21 informačních panelů umístěných na střeše muzea. Výstava stručně představuje téma zemědělské rozmanitosti, jejího významu pro lidstvo i způsoby, jak se genetické zdroje rostlin, živočichů a mikroorganismů uchovávají pro budoucí generace.

Zdroj: Národní zemědělské muzeum

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email