Navštívili jsme: Hrad Helfštýn dostává nové střechy i lávky pro turisty

5. 9. 2019

Mezi stavby, kterým v našem časopise rádi věnujeme pozornost takříkajíc na pokračování, patří také záchrana historického paláce na hradě Helfštýn.

Během léta jsme se na jeden z nejvýznamnějších moravských hradů vydali, abychom se blíže podívali na stavební práce související s novým zastřešením i sanací obvodového zdiva.

Právě u těchto konstrukcí jsme po více než roce od naší předchozí návštěvy mohli vidět největší pokrok. Vedle stavebních dělníků či restaurátorů, kteří musejí odvést obrovské penzum práce vlastníma rukama, se na Helfštýně zabydlel a vydatně pomáhá také osmitunový věžový jeřáb. A to s transportem veškerého materiálu, který je třeba k realizaci nových střech i k obnově historického zdiva a omítek.

Hlavní objekt našeho zájmu, tedy hradní palác, který bude mít dle návrhu architekta Miroslava Pospíšila nové využití pro prohlídkové trasy a výstavní účely, je již doplněn o tři nosné ocelové konstrukce vložených střech.

„Dále máme v téže části hotové nosné ocelové konstrukce pro podlahy a lávky v úrovni prvního patra a pokračujeme i v opravách a restaurování fasád,“ vysvětlil Ludvík Vysloužil, stavbyvedoucí z realizační firmy Hochtief CZ, která na Helfštýně působí od podzimu roku 2017.

Obsáhlý článek na téma zastřešení paláce hradu Helfštýna pro vás připravujeme do dalšího z vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email