Nevzdávat se a vydržet!

12. 11. 2020

Klempířskému řemeslu a kompletním dodávkám střech se Milan Čermák z Lomnice nad Popelkou věnuje již od poloviny 90. let. Jeho podnikání v oboru nabralo pořádný drajv před pěti lety díky spojení s dalšími dvěma kolegy. S Davidem Mizerou a Petrem Vohnoutem se dali dohromady pod hlavičkou firmy Čemistav a jejich dosavadní spolupráce zatím překonává veškerá očekávání.

Klempířem se Milan Čermák po vzoru svého táty vyučil v roce 1994 a prvních pět let pracoval v menší regionální firmě, která by se z dnešního pohledu dala nazvat konkurenční. „Pak jsme v roce 1999 začali s tátou podnikat společně a v rámci firmy Střechy Čermák jsme se zabývali kompletními dodávkami střech. Fungovali jsme vyloženě na základě doporučení lidí a zakázky jsme realizovali také pro partnerské firmy,“ vysvětluje zkušený klempíř.

Střechy na klíč

Tak tomu bylo až do roku 2015. „Táta odešel do důchodu, a tak jsem klukům, se kterými jsme se potkali na některých přechozích zakázkách, nabídl, jestli nechtějí jít do podnikání se mnou v rámci sdružení živnostníků. Musím říct, že od té doby má naše spolupráce obrovsky stoupající tendenci v zakázkách i obratově,“ pokračuje Milan Čermák s tím, že klíčovými faktory pro úspěch na trhu střechařských řemesel jsou kvalita a dlouhodobě budované vztahy s výrobci, kteří zákazníkům rádi doporučí nejen vlastní materiál, ale i spolehlivou firmu.

„Vybrali jsme si poměrně úzký okruh materiálů, se kterými chceme dělat. Jsou to hlavně falcované krytiny od výrobců, jako je Prefa, Rheinzink a Střechy Comax. Jelikož má kolega velké zkušenosti s hydroizolačními fóliemi Sika, zaměřili jsme se i na ploché střechy a balkony. Dále spolupracujeme s firmou Linzmeier, která vyrábí nadkrokevní izolace, což je jeden z novodobých trendů souvisejících s úsporami energií,“ říká zakladatel firmy, která se stále častěji setkává s požadavkem dodat střechu na klíč.

Proto zajišťuje i krovové konstrukce, které si nechává zhotovit na CNC strojích. „Investoři dnes chtějí, abyste ručil za celou střechu od krovu po krytinu. Rostoucí zájem vidím především u nadkrokevních izolací, což je dáno i tím, že lidé jsou ochotni zaplatit za kvalitní materiály,“ míní Milan Čermák, podle kterého v současnosti až 70 % zakázek realizují z materiálů značky Prefa.

Celý článek si můžete přečíst v listopadovém vydání časopisu Střechy-Fasády-Izolace, které je k objednání formou předplatného nebo v online verzi na Floowie.cz, kde najdete také archiv časopisu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email