Novinka na trhu: Ohnivzdorný materiál pro dřevěné panely

29. 3. 2018

Finská firma UPM Plywood uvedla na trh novou konstrukci překližky pro stavební účely, která zabraňuje požáru (klasifikace požární odolnosti B-s1, d0). Jedná se o zcela odlišný druh materiálu, než které byly dosud k dispozici.

Na rozdíl od jiných dřevěných výrobků odolných proti ohni neohrožuje ohnivzdorná úprava v tomto materiálu jeho technické vlastnosti, překližka si zachovává původní vlastnosti základní neupravené překližky Wisa-Smr. Odlišností je i to, že nevyžaduje žádné zvláštní konstrukční úpravy k dosažení deklarované odolnosti.

Tato speciální překližka zkrátka může být použita jako zcela běžný dřevěný panel. Význam tohoto řešení tkví v tom, že nová překližka může být instalována se zachováním vzduchové mezery mezi panelem či jinými konstrukcemi a izolací a stále si uchová ohnivzdorné vlastnosti.

Skutečnost, že své vlastnosti překližka získává již během výroby, představuje významný pokrok. Šetří tím čas, materiál a náklady v různých fázích projektů, protože protipožární vlastnosti lze vložit do normální struktury. Nová překližka „Wisa-SpruceFR“ byla veřejnosti poprvé prezentována v listopadu loňského roku v Kolíně nad Rýnem.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email