Novinka roku: Keramické tašky Tejas Borja jsou inspirované technologiemi i přírodou

14. 5. 2020

Již od roku 1899 se píše historie výrobce střešních keramických krytin Tejas Borja. Tradiční španělská firma, sídlící v okolí Valencie, vstoupila se svým sortimentem letos také na český a slovenský trh.

Z původně rodinného podniku vyrostla mezinárodní značka, které se už pět generací daří vytvářet jedinečné keramické střešní krytiny i fasádní obklady. Společnost Tejas Borja pro jejich výrobu více než 120 let získává kvalitní hlínu z nejlepších lomů v regionu Středozemního moře.

Filozofie firmy stojí na neustálých investicích do vývoje a inovací. Značka Tejas Borja je průkopníkem v používání nových technologií či v automatizaci výroby včetně špičkové kontroly, která zaručuje stabilní kvalitu v souladu s mezinárodními standardy.

Moderní výrobní závod disponuje třemi linkami, které jedou 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. V centrále společnosti Tejas Borja pracuje zhruba 1 200 zaměstnanců, kteří se podílejí produkci 25 až 30 tisíc m2 střešních tašek denně. Krytiny se následně prodávají do více než 80 zemí světa.

R-Evoluce mezi keramickými taškami

Na španělském trhu má 80% podíl a je lídrem oboru keramických krytin. Od letoška se i čeští stavebníci a pokrývači mohou seznámit se škálou krytin tradičního i moderního typu. Společnost Tejas Borja například jako jediná nabízí tašky se speciálním povrchem na bázi inkoustových technologií.

Díky unikátnímu provedení dostávají povrchy krytin Borja JET design dřeva, kamene, betonu, mědi nebo břidlice. Vysokou kvalitu, spolehlivost i montážní jednoduchost splňují i klasické krytiny typu FLAT, LEON a TECHNIKA. Samozřejmou součástí produktových řad jsou doplňky jako větrací, krajové nebo hřebenové tašky.

Pověst inovátora společnost Tejas Borja potvrdila i uvedením krytiny FLAT-5 XL o rozměrech 457 mm x 510 mm, které z ní dělají největší keramickou tašku na světě! Výroba takto extrémně velkých formátů je možná pouze ve speciální rotační peci, která zajišťuje jen minimální absorpci jílu.

Dalšími inovacemi jsou produkty zlepšující tepelně-izolační a energetickou bilanci střech. Jedná se o systémovou nadkrokevní izolaci BorjaTHERM, která je vyráběná na míru včetně kovového laťování. V komplexním sortimentu má místo také krytina s fotovoltaickými panely integrovanými do tašek typu FLAT a LEON.

Cenové relace jsou u klasických tašek typu TECHNIKA od 290 Kč/m2, u břidlicových tašek LEON FLAT-10 je to 550 Kč/m2 a u exkluzivních produktů, jako jsou tašky Borja JET s designem kamene, je to 711 Kč/m2 (bez DPH). V případě solárních tašek, například Solar FLAT-5XL, je pořizovací cena 3 €/1 W. Jedna taška přitom vyrobí 23 W elektrické energie a spotřeba na m2 je 5,5 ks.

Více informací o nastupující R-Evoluci v oboru keramických střešních krytin najdete na: www.tejasborja-cz.com, info@tejasborja-cz.com

Komerční sdělení

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email