Novou střechu potřebují i Jágrovi Rytíři. Kladenský stadion projde rekonstrukcí

Kladenská radnice tento týden oznámila, že připravuje rekonstrukci zimního stadionu za téměř 150 milionů korun. Opravit se musí především střecha, která je v havarijním stavu. Letos bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele a samotná rekonstrukce začne na jaře roku 2021.

Příprava prací probíhá v úzké spolupráci s extraligovým hokejovým klubem Rytíři Kladno, jehož majitelem a stále aktivním hráčem je legendární Jaromír Jágr.

Právě on se na tiskové konferenci vyjádřil i k tomu, že střecha zimního stadionu je kvůli havarijním stavu pod neustálým odborným dohledem. Bezpečnost všech diváků i sportovců je zajištěna speciálním čidly, která konstrukci střechy monitorují.

„Toto dočasné řešení je na velmi vysoké technické úrovni, ale už se těšíme na novou střechu a další inovace, které rekonstrukce nám všem přinese,“ řekl Jágr, který věří, že spolupráce mezi hokejovým klubem a městem, tedy vlastníkem stadionu, povede k vytvoření moderního zázemí pro hokejisty.

„Zimní stadion již delší dobu vyžaduje zásadní investice. Hokej ke Kladnu patří, i proto je modernizace zimního stadionu pro radnici velmi důležitá. Do konce března vypíšeme výběrové řízení a věřím, že s rekonstrukcí začneme na jaře roku 2021,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek s tím, že stadion dostane nejen novou střechu, ale i zateplené opláštění, nová okna či elektrické rozvody včetně akustiky a požárního systému.

„Nejdříve dojde k demontáži stávající střechy, včetně osvětlení a elektrických rozvodů. Nová střecha bude z ocelových nosníků a navržena tak, aby v následujících letech umožnila další rozvoj technologií a úpravy stadionu,“ informoval Jiří Chvojka, radní města a jednatel Sportovních areálů města Kladna, které stadion mají ve správě.

Zimní stadion v Kladně využívají především hokejové kluby a také krasobruslení, je ovšem otevřen i veřejnosti pro volné bruslení. Stadion byl otevřen v roce 1949, kompletně zastřešen v roce 1959 a poslední částečná rekonstrukce proběhla v roce 2014.

Zdroj: tisková zpráva města Kladna, web Rytíři Kladno