Novou střechu potřebují i Jágrovi Rytíři. Kladenský stadion projde rekonstrukcí

10. 1. 2020

Kladenská radnice tento týden oznámila, že připravuje rekonstrukci zimního stadionu za téměř 150 milionů korun. Opravit se musí především střecha, která je v havarijním stavu. Letos bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele a samotná rekonstrukce začne na jaře roku 2021.

Příprava prací probíhá v úzké spolupráci s extraligovým hokejovým klubem Rytíři Kladno, jehož majitelem a stále aktivním hráčem je legendární Jaromír Jágr.

Právě on se na tiskové konferenci vyjádřil i k tomu, že střecha zimního stadionu je kvůli havarijním stavu pod neustálým odborným dohledem. Bezpečnost všech diváků i sportovců je zajištěna speciálním čidly, která konstrukci střechy monitorují.

„Toto dočasné řešení je na velmi vysoké technické úrovni, ale už se těšíme na novou střechu a další inovace, které rekonstrukce nám všem přinese,“ řekl Jágr, který věří, že spolupráce mezi hokejovým klubem a městem, tedy vlastníkem stadionu, povede k vytvoření moderního zázemí pro hokejisty.

„Zimní stadion již delší dobu vyžaduje zásadní investice. Hokej ke Kladnu patří, i proto je modernizace zimního stadionu pro radnici velmi důležitá. Do konce března vypíšeme výběrové řízení a věřím, že s rekonstrukcí začneme na jaře roku 2021,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek s tím, že stadion dostane nejen novou střechu, ale i zateplené opláštění, nová okna či elektrické rozvody včetně akustiky a požárního systému.

„Nejdříve dojde k demontáži stávající střechy, včetně osvětlení a elektrických rozvodů. Nová střecha bude z ocelových nosníků a navržena tak, aby v následujících letech umožnila další rozvoj technologií a úpravy stadionu,“ informoval Jiří Chvojka, radní města a jednatel Sportovních areálů města Kladna, které stadion mají ve správě.

Zimní stadion v Kladně využívají především hokejové kluby a také krasobruslení, je ovšem otevřen i veřejnosti pro volné bruslení. Stadion byl otevřen v roce 1949, kompletně zastřešen v roce 1959 a poslední částečná rekonstrukce proběhla v roce 2014.

Zdroj: tisková zpráva města Kladna, web Rytíři Kladno

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email