Oblíbený rodinný dům Okal slaví 50 let a hledá novou podobu

23. 3. 2019

Před 50 lety vyjely z výrobní linky rýmařovského závodu lehké prefabrikace dřeva první licenční domy „OKAL 117“. Následně po dvě desetiletí v Československu formovaly názor veřejnosti na moderní rodinný dům. V inovované podobě jsou pod názvem „SOLO 117“ v nabídce společnosti RD Rýmařov dodnes.

OKAL 117 byl svého času fenoménem stavebního trhu a dnes v oboru platí za legendu. Byl rýmařovským podnikem postaven ve více než 18 tisících exemplářích, a to je i výzva pro budoucnost.

Společnost RD Rýmařov v rámci letošního jubilea hodlá dát tomuto domu novou podobu a zachovat ho nadále ve své nabídce. Vyhlašuje soutěž pro odbornou veřejnost, architekty, projektanty a studenty fakulty architektury a stavebních fakult. Cílem je tento jednopodlažní dům s obytným podkrovím inovovat v duchu současných předpisů, zvyklostí a trendů.

Návrh zaslaný do soutěže musí být vyexportován do souboru *pdf, musí obsahovat kótovaný půdorys přízemí a podkroví, i řez domem. Vnější rozměry jsou dány původní dispozicí, která je k dispozici na webu RD Rýmařov.

Dalším podkladem pro hodnocení jsou pohledy ze čtyř světových stran ve 2D formátu. Součástí soutěžní dokumentace musí být rovněž výpočet energetických parametrů s návrhem primárního a doplňkového zdroje energie na vytápění a ohřev teplé vody, v parametrech nulového domu podle současné legislativy.

Používané konstrukce jsou rovněž k dispozici na webu RD Rýmařov. Vítězný návrh bude ohodnocen částkou 80 tisíc Kč. Soutěž probíhá do 10. května 2019.

Více informací o soutěži na www.rdrymarov.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email