Inovace: Systém VELUX ACTIVE sbíral ocenění na tuzemských veletrzích

3. 4. 2019

Hned tři významná ocenění získala v konkurenci desítek dalších produktů společnost VELUX se svým systémem VELUX ACTIVE. V březnu VELUX uzavřel vítězný hattrick ziskem Zlaté medaile SVB 2019 na Stavebním veletrhu Brno. Cenu si odvezl i z veletrhů Střechy Praha a For Arch.

„Nesmírně si vážíme trojice ocenění pro systém VELUX ACTIVE, který uživatelům zajišťuje automatickou a zdravější domácnost. Jsme rádi, že mezi porotami nezůstala bez povšimnutí také možnost dodatečné montáže systému na okna, která byla nainstalována před více jak 15 lety,“ uvedl koordinátor komunikace společnosti VELUX Zdeněk Okáč.

O Zlatou medaili Stavebního veletrhu Brno se ucházelo celkem čtrnáct produktů. Odborná komise ocenila řídící jednotku vnitřního prostředí VELUX ACTIVE. Jedná se o inovativní technologii, která pečuje o domácnost i zdraví obyvatel domu. Otvírání a zavírání oken, stahování rolet i žaluzií systém dokáže sám prostřednictvím chytrých senzorů, které měří teplotu, vlhkost a hladinu oxidu uhličitého v budově, správně načasovat a vytvářet tak zdravější prostředí. Uživatelé navíc mohou vše sami jednoduše ovládat prostřednictvím smartphonu a díky kompatibilitě s Apple Home Kit také hlasem.

„Společnost VELUX přináší na trh uvedené zařízení době, kdy se v Česku připravuje implementace nové evropské směrnice o energetické náročnosti budov. Ta klade důraz nejen na energetickou efektivnost, ale také na vizuální a tepelný komfort a využívání přírodních zdrojů. Právem si firma odnesla za jednotku VELUX ACTIVE prestižní ocenění Zlatou medaili SVB 2019, neboť přispívá k zavádění dobrých postupů při zkvalitňování prostředí, kde trávíme většinu svého života,“ řekl prof. Ing. Jiří Hirš, Csc., který byl jedním z členů poroty.

Inovativní systém VELUX ACTIVE pochválila letos v únoru také odborná porota na veletrhu Střechy Praha. Systém získal čestné uznání v soutěži Zlatá taška, která vyzdvihuje produkty, jejichž parametry jsou srovnatelné se světovou úrovní a určují trend vývoje v oboru. Ocenění si ovšem odvezl také z veletrhu For Arch, který se konal již loni v září. Cenu GRAND PRIX získávají exponáty, které jsou technologicky inovativní, mimořádně kvalitní, úsporné, cenově přijatelné a šetrné k životnímu prostředí.

Celkově jsou ve výrobním programu společnosti VELUX střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Firma je prodává a vyrábí ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnává kolem 9 500 lidí. Vlastníkem skupiny VELUX je společnost VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací a rodina.

Další informace naleznete na webových stránkách www.velux.cz.

Zdroj: tisková zpráva společnosti VELUX

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email