Odborníci vybrali pět finalistů ceny Architekt roku 2023

28. 8. 2023

V 15. ročníku soutěže Architekt roku 2023 vybrala odborná porota pět finalistů. Jedná se o prof. Mgr. akad. arch. Romana Brychtu, Ing. arch. Markétu Cajthamlovou, Ing. arch. Marka Chalupu, prof. Ing. arch. Romana Kouckého a prof. Ing. arch. Ivana Kroupu.

Porota složená z vítězů předchozích ročníků soutěže – architekti Petr Stolín, Stanislav Fiala, Petr Hájek a loňští laureáti Ladislav Kuba, Tomáš Pilař a Zdeněk Fránek vybírala architekty, kteří se v období uplynulých pěti let svým přístupem významně zasloužili o architekturu v České republice, ať již vynikající tvorbou, či podporou kvalitní architektury a profese.

Kromě ocenění laureáta porota udělí rovněž jedno čestné uznání. Rozhodovat se bude mezi nominovanými Jiřím Zhořem, Karlem Kučou a Petrem Kroppem. Ocenění laureáta a slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne 12. září v Centru architektury a městského plánování (CAMP) v Praze.

Součástí akce bude rovněž udělení ocenění Architekt obci 2023, ceny určené architektovi a zároveň obci, tandemu, který dlouhodobě společně usiluje o dobrou architekturu a zvýšení kvality života obyvatel obce.

Každoročně udělované odborné ocenění Architekt roku upozorňuje na význam a důležitost architektury pro náš život a kulturní rozvoj společnosti a rovněž na výjimečnou roli architektů, kteří úroveň výstavby svou činností zásadním způsobem ovlivňují.

Od svého založení se cena snaží vyprofilovat jako prostředek k šíření osvěty a propagace právě vznikající kvalitní architektury.

(red), foto: Architekt roku 2022

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email